پنجشنبه، ۱۰ مهر ۹۹ - ۱۲:۱۳
بیبیانا اشتاین هاوس

بیبیانا اشتاین هاوس داوری معروف در دنیای فوتبال است که ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم نگاهی به زندگی وی…

بیبیانا اشتاین هاوس داوری معروف در دنیای فوتبال است که ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم نگاهی به زندگی وی داشته باشیم. در ادامه با ما همراه شوید.

بیبیانا اشتاین هاوس (Bibiana Steinhaus) متولد ۲۴ مارچ سال ۱۹۷۹ میلادی در آلمان است. او یکی از معروف ترین داوران زن رقابت های فوتبال بوندس لیگا بوده و اخیرا یکی از رقابت های این کشور را داوری کرد که رسانه ملی، به دلیل حضور این داور زن، رقابت را پخش نکرد. موضوعی که بازتاب هایی در رسانه های ورزشی جهان داشت.

بیبیانا اشتاین اولین داور زن لیگ فوتبال آلمان است و احتمالا یکی از کاندیداهای داوری در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر. بازی سوپر جام آلمان بین دورتموند و بایرن مونیخ را قضاوت کرد که این بازی از کنداکتور شبکه ۳ سیما به دلیل حضور وی حذف شد.

ببیانا اشتاین در انجمن فوتبال ساکسونی فعالیت دارد و به عنوان داور بین المللی مورد تایید FIFA است. ایشان در فهرست داوران برتر توسط یوفا معرفی شد. پدر بیبیانا اشتاین نیز داور رقابت های فوتبال بود. او برای تیم SV BAD LAUTERBERG آلمان نیز در نوجوانی بازی می کرد. بیبیانا اشتاین هاوس در سال ۱۹۹۹ میلادی، گواهی DFB دریافت کرد.

او داور اصلی رقابت فینال ۲۰۰۳ بین DFB-POKAL و FRAUEN بود. بیبیانا اشتاین اولین داور زن در رقابت های فوتبال مردانه بوندس لیگا آلمان بود. بیبیانا اشتاین هاوس در سال ۲۰۰۸ میلادی برای رقابت های جهانی فوتبال زنان انتخاب شد. همچنین در رقابت های فوتبال یورو ۲۰۰۹ زنان نیز داوری کرد.

بیبیانا اشتاین یکی از ۱۶ داور انتخاب شده برای رقابت های جام جهانی فوتبال زنان در سال ۲۰۱۱ میلادی بود. بیبیانا اشتاین هاوس ۱۸۱ سانتی متر قد دارد و از فیزیک بدنی خوبی در رقابت های فوتبال برخوردار است.

بیبیانا اشتاین هاوس در شهر لاگنهاگن آلمان زندگی می کند و به عنوان یک پلیس آموزش دیده فعالیت می کرد و سربازرس اداره پلیس. او با داور انگلیسی هاوارد وب (HOWARD WEBB) در ارتباط بود که در سال ۲۰۱۶ از همسرش جدا شده بود.

لمس بدن بیبیانا اشتاین در برخی از رقابت های فوتبال مردان توسط شماری از بازیکنان، از موضوعات داغ مسائل مربوط به حضور داوران زن در رقابت های فوتبال مردان است. بیبیانا اشتاین  در اینستاگرام و توییتر فعالیتی ندارد.

عکس بالا بیبیانا اشتاین را در کنار پارتنر جدیدش مستر هاوارد نشان می دهد که معمولا با وی به تماشای رقابت های فوتبال لیگ آلمان می رود.

رئیس کمیته داوران فوتبال زنان ایران قبلا گفته بود که شمار داوران فوتبال بانوان ایران به حد خوبی رسیده است. قضاوت داوران زن ایرانی در مسابقات فوتبال زنان زیر ۱۶ سال آسیا در سال گذشته بخشی از افتخارات داوران زن فوتبال ایران است که امیدوارم در سطح جام جهانی نیز ارتقا یابد.

باهم در میهن پست تصاویری از بیبیانا اشتاین هاوس را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *