سه شنبه، ۱۷ مرداد ۹۶ - ۰۸:۰۶
بیت کوین

با وجود استفاده از واحد پولی دیجیتال بیت‌کوین در تراکنش‌های اینترنتی در دنیا مفهوم آن همچنان در سطح جهان ناشناخته و انتزاعی باقی…

با وجود استفاده از واحد پولی دیجیتال بیت‌کوین در تراکنش‌های اینترنتی در دنیا مفهوم آن همچنان در سطح جهان ناشناخته و انتزاعی باقی مانده است و جالب است بدانید که نشریه نیوزویک در مارس ۲۰۱۴ مدعی شده بود که بیت کوین سال ۲۰۰۹ توسط یک مرد ۶۴ ساله ژاپنی-آمریکایی است به نام ساتوشی ناکاموتو که نزدیک لس‌آنجلس زندگی می‌کند پایه‌گذاری شده و حالا این روزها ارزش این واحد پولی دیجیتال از مرز ۳۵۰۰ دلار نیز گذشته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بیت کوین در حال دست یافتن به رکورد جدیدی است؛ به‌ طوری‌که ارزش این پول رمزنگاری شده در آستانه‌ی عبور از ۳۵۰۰ دلار قرار دارد.

بیت‌کوین در حال دست یافتن به رکورد جدیدی است؛ به‌طوری‌که ارزش پول رمزنگاری شده در آستانه رسیدن به ۳۵۰۰ دلار برای اولین بار در تاریخ است. در لحظه‌ی نگارش این مطلب، ارزش هر بیت کوین ۳۴۷۵ دلار معامله می‌شود.

بیت‌کوین پس از تفکیک شدن نسخه‌‌ای دیگر از این پول رمزنگاری شده در تاریخ اول آگوست، موفق شد از بحران ایجادشده با موفقیت عبور کند و علاوه بر حفظ ارزش، شاهد بالا رفتن قیمت نیز باشد. هرچند نگرانی‌ها در اول آگوست و فروش بیت‌کوین توسط افرادی که آینده‌ی خوبی برای این پول پیش‌بینی نمی‌کردند، ارزش آن را تا ۲۶۴۳ دلار کاهش داد؛ اما هم‌اکنون شاهد افزایش ۳۰ درصدی ارزش این پول رمزنگاری شده هستیم.

بیت کوین

دنیس پورتو، یکی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین و از محققان دانشگاه هاروارد، نوسانات بیت‌کوین را به قانون مور تشبیه کرده است. وی معتقد است که تغییرات قیمت بیت‌کوین از قانون مور تبعیت می‌کند.

تحقیقات و بررسی‌های پورتو نشان از این دارند که قیمت هر بیت‌کوین در طول یک دوره‌ی هشت‌ماهه، بیش از دو برابر می‌شود. به گفته‌ی پورتو، این الگو از ابتدای معرفی و آغاز به کار بیت‌کوین رعایت شده و ارزش این پول رمزنگاری شده در طول هر هشت ماه بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است. با توجه به برآوردهای انجام‌شده توسط پورتو، در صورت تبعیت از این الگو، ارزش بیت کوین در فوریه ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

[highlight]منبع[/highlight]    businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *