دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۸

سلامت نیوز: نماینده مردم نیریز در مجلس با یادآوری خشک شدن دریاچه بحرگان گفت:بر اثر وزیدن باد، نمک های آلوده به فاضلاب بالادست…

سلامت نیوز: نماینده مردم نیریز در مجلس با یادآوری خشک شدن دریاچه بحرگان گفت:بر اثر وزیدن باد، نمک های آلوده به فاضلاب بالادست وارد شده و بیماری سرطان در این منطقه بیداد می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، سقایی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور در رابطه با خشک شدن دریاچه بحرگان گفت: دریاچه بحرگان دومین دریاچه بزرگ کشور است که اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در بازدید از این دریاچه متوجه عمق فاجعه شدند.

نماینده مردم نیریز در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در اثر خشک شدن دریاچه بحرگان کلیه چاه های آب شرب و کشاورزی منطقه خشک شده اند افزود: علاوه بر این بر اثر وزیدن باد نمک های آلوده به فاضلاب بالادست وارد و باعث شیوع بیماری های مختلف شده و بیماری سرطان در این منطقه بیداد می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس از دولت درخواست کرد برای دریاچه بحرگان اتخاذ تصمیم کند و ادامه داد: همه مسئولان تماشاگر شده‌اند سازمان محیط زیست کجاست؟ چرا مردم باید چوب سوء مدیریت ها را بخورند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری اینکه در بالادست جشن برنج میگیرند و مردم پایین دست در خشکسالی به سر می‌برند گفت: از رئیس جمهور درخواست می‌کنیم هیاتی ویژه برای حل مشکل آب شرب منطقه تشکیل و تکلیف مردم مشخص شود.

نماینده مردم نیریز در مجلس با یادآوری اینکه بعد از گذشت 4 ماه هیچ اعتباری به استان فارس تخصیص داده نشده است تصریح کرد: مردم سوال می‌کنند آیا اگر این مشکل برای نقاط مرکزی هم پیش می‌آمد مسئولین اینگونه رفتار می‌کردند.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس نسبت به رعایت نشدن شئونات اسلامی در ماه مبارک رمضان تذکر داد و گفت: اگر عده ای عذری دارند باید بدانند حرمت این ماه عزیز را باید حفظ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.