دوشنبه، ۱۶ مرداد ۹۶ - ۰۹:۵۸
بیسکوییت جیرجیرکی

تولید بیسکوییت جیرجیرکی برای مبارزه با قحطی در اسکاتلند موضوعی است که این روزها مورد توجه خاص شبکه های اجتماعی و رسانه ها…

تولید بیسکوییت جیرجیرکی برای مبارزه با قحطی در اسکاتلند موضوعی است که این روزها مورد توجه خاص شبکه های اجتماعی و رسانه ها در سراسر جهان قرار گرفته است که در این میان گروهی از دانشجویان اسکاتلندی از پودر جیرجیرک نوعی بیسکوییت شکلاتی تهیه کرده اند. هدف آنها تولید غذا از منبعی ماندگار برای مقابله با قطحی است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

تولید بیسکوییت جیرجیرکی اگر چه چندان هم عجیب نیست اما محققان دانشگاه آبرتای در اسکاتلند برای تهیه بیسکویت جیرجیرکی از  جیرجیرک استفاده کرده و هدف آن ها از این آزمایش کشف منابع غذایی حافظ محیط زیست و البته حل مشخص قحطی و گرسنگی است.

این محققان برای تولید بیسکوییت جیرجیرکی ، طی فرایندی جیرجیرک را با پودر شکلات ترکیب کرده اند تا آمادگی مردم برای غلبه بر تابوی خوردن حشرات را آزمایش کنند.

بیسکوییت جیرجیرکی

دانشجویان ادعا می کنند که این بیسکوییت جیرجیرکی در مقایسه با منابع غذایی دیگر مانند گوشت از محیط زیست بیشتر حفاظت می کند. علاوه بر آن عنصری کلیدی در حل مشکل تامین غذای آن تا سال ۲۰۵۰ است. دانشمندان پیش بینی می کنند تا این تاریخ جمعیت کره زمین به ۹ میلیارد نفر برسد.

دانشجویان از پودر جیرجیرک های خانگی تایلندی برای تهیه بیسکوییت استفاده کرده اند و سپس آن را با بقیه مواد معمول تهیه بیسکوییت یعنی تخم مرغ، کره و آرد گندم مخلوط کردند چرا که ماده ای عاری از گلوتن و سرشار از پروتئین است.

بیسکوییت جیرجیرکی

با این حال و به گفته محققان پروژه تولید بیسکوییت جیرجیرکی اگر قرار باشد تقاضای غذا برای جمعیت روبه رشد تامین شود، ذایقه غذایی مردم غرب باید تغییر کند.

[highlight]منبع[/highlight]   latestnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *