چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ طلیسگر  ظهر چهارشنبه در نشست ترافیک شهرستان رشت به بند (8) هفتادمین کارگروه تخصصی ترافیک شهرداری رشت در…

به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ طلیسگر  ظهر چهارشنبه در نشست ترافیک شهرستان رشت به بند (8) هفتادمین کارگروه تخصصی ترافیک شهرداری رشت در خصوص موضوع نصب تابلوی هشدار محدودیت سرعت تا 60 کیلومتر در کمربندی های شهر رشت اشاره کرد و افزود:  بیشترین تصادفات در کمربندی های سطح شهر رشت رخ می دهد و سن اکثر کسانی که دچار مجروحیت و فوتی می شوند بالای 50 سال بوده است.

معاون برنامه ریزی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: بیشتر تصادفات در ساعت هشت شب به بعد و روزهای تعطیل در کمربندی ها به وقوع می پیوند.

فرمانده راهنمایی و رانندگی شهرستان رشت نیز در این جلسه گفت: در پنح ماهه سال جاری 870 مورد تصادف جرحی و مهم در شهر رشت اتفاق افتاده است.

 سرهنگ حسین محمدپور  با بیان اینکه از این تعداد تصادف 280 فقره مربوط به عابر پیاده بوده است، افزود: در این مدت 18  نفر در اثر تصادف در شهر رشت فوت کردند که 16 نفر عابر پیاده و  هشت نفر بالای 60 سال سن داشته اند.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه هفت نفر از عابران در اثر تصادف رانندگی در کمربندی شهر رشت فوت شدند، اظهارداشت:  متاسفانه بیشترین تصادفات جرحی در کمربندی شید بهشتی و بلوار شهید افتخاری رشت رخ می دهد.

فرمانده راهنمایی و رانندگی شهرستان رشت با بیان اینکه در هسته مرکزی رشت کمترین تصادفات جرحی اتفاق می افتد بر ضرورت ساماندهی وانت بارها و دستفروشان در حاشیه خیابان ها تاکید کرد و افزود: وانت های بار فروش در حاشیه جاده ها تولید تردد عرضی و موجب افزایش تصادفات می شوند.

وی با یادآوری اینکه سرعت در کمربندی ها بسیار بالا ست، گفت:  کاهش سرعت با هدف  افزایش ایمنی عابران در معابر و خیابان های شهری امری ضروری است.

محمدپور در ادامه لازمه افزایش ایمنی در کمربندی های شهر آرام سازی با نصب تابلو و علائم و همچنین نصب سرعت کاه دانست و اذعان داشت: کمربندی شهر رشت ظرفیت سرعت بالای 100 کیلومتر سرعت را ندارد این مهم باید به کاربران جاده اطلاع رسانی شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.