شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۲

محبوب حیدری روز شنبه در جلسه بررسی وضعیت پروژه های راه سازی خلخال افزود: امسال برای تکمیل پروژه های راه سازی اصلی فرعی…

محبوب حیدری روز شنبه در جلسه بررسی وضعیت پروژه های راه سازی خلخال افزود: امسال برای تکمیل پروژه های راه سازی اصلی فرعی و راه های ارتباطی روستایی این شهرستان بیش از 200 میلیارد ریال هزینه می شود.

وی از آغاز عملیات اجرایی بهسازی ، مرمت و روکش آسفالت در مسیر جاده خلخال به اسالم و در منطقه گردنه الماس به طول 5/3 کیلومتر خبر داد و گفت: پروژه روشنایی این جاده نیز به طول 13 کیلومتر در حوزه استحفاظی استان امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: امسال علاوه بر تخصیص اعتبار قابل توجه به راه های بین شهری و در حال احداث خلخال از جمله راه های اصلی خلخال به فیروزآباد و راه خلخال به درام خلخال 35 کیلومتر از راه های روستایی خلخال نیز امسال آسفالت می شود که برای اجرای این پروژه ها 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی هزینه خواهد شد.

وی با بیان این که هزینه و آسفالت یک کیلومتر راه روستایی بالغ بر دو میلیارد ریال است

گفت: امسال پنج کیلومتر از راه روستایی اندبیل به آق بلاغ ، پنج کیلومتر از مسیر گردشگری شال ، ماجولان به ماسوله در استان گیلان ، 5/4 کیلومتر راه روستای تیل در بخش شاهرود ، 5/3 کیلومتر راه روستایی سوسهاب به مره جین ، چهار کیلومتر راه نساز به تیوستان و هفت کیلومتر راه برندق به روستای هدف گردشگری سفیداب در بخش خورش رستم خلخال آسفالت می شود.

به گزارش ایرنا ، معاون راهداری مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در این جلسه با انتقاد از وضعیت اعتباری راهداری گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای یک سال راهداری راه های خلخال تنها جوابگوی سه ماه است.

علی یوسف زاده افزود: 110 دستگاه از ماشین آلات سنگین راهداری استان فاقد راننده بوده و این در حالی است که مجوز جذب نیروی انسانی به اداره کل راه و شهرسازی داده نشده و در بحث راهداری راه های استان با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اهمیت بحث راهداری در راه های برفگیر شهرستان خلخال نیز گفت: تعداد کارکنان اداره راه و شهرسازی به دلیل بازنشستگی از 68 نفر به 34 نفر کاهش یافته و کار راهداری در این شهرستان را با مشکل جدی روبرو کرده است.

7119/594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.