دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۸:۰۷

به گزارش میهن پست – بررسی‌های صورت گرفته گویای آن است که استان‌های مازندران، تهران و اصفهان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم…

به گزارش میهن پست – بررسی‌های صورت گرفته گویای آن است که استان‌های مازندران، تهران و اصفهان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم از نظر تعداد کاربر اینترنت را به خود اختصاص داده‌اند.
به نقل از ایسنا ، ، بنابر بررسی‌های صورت گرفته در سال گذشته استان مازندران با ضریب نفوذی معادل ۸۶٫۷۷ درصد از نظر تعداد کاربران اولین استان کشور بوده است.

پس از آن تهران با ضریب نفوذ ۶۸٫۰۴ درصدی رتبه دوم این بخش را به خود اختصاص داده و استان اصفهان با ۵۹٫۳۲ درصد رتبه‌ی سوم را از آن خود کرده است.

بنابر آمارهای ارائه شده از سوی سامانه‌ی مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور استان خوزستان نیز ضریب نفوذی معادل ۵۶٫۲۸ درصد داشته و پس از آن سمنان با ضریب نفوذ ۵۳٫۸ درصدی در رتبه‌ی پنجم این جدول قرار گرفته است.

نمودار نحوه اتصال اینترنت در ایران

نمودار نحوه اتصال اینترنت در ایران

همچنین استان‌های خراسان شمالی با ضریب نفوذ ۲۷٫۵۵ درصد، لرستان با ضریب نفوذ ۱۳٫۳۵ درصد، کرمان ۳۲٫۰۱ درصد، سیستان و بلوچستان ۳۲٫۳۸ درصد و کرمانشاه با ۳۳٫۱۸ درصد استان‌هایی هستند که به ترتیب کمترین تعداد کاربر را داشته‌اند.

ضریب نفوذ اینترنت سایر استان‌ها در سال ۹۲ نیز به شرح زیر بوده است:

آذربایجان شرقی (۴۰٫۳۷)، آذربایجان غربی (۳۹٫۴۳)، خراسان رضوی (۴۰٫۲۷)، خراسان شمالی (۲۷٫۵۵)، خراسان جنوبی (۳۴٫۷۲)، کردستان (۴۱٫۶۷)، بوشهر (۴۲٫۹۲)، یزد (۴۸٫۵۶)، اردبیل (۴۹٫۲۲)، همدان (۴۰٫۹۹)، البرز (۴۱٫۸)، هرمزگان (۴۳٫۸۸)، مرکزی (۴۱٫۸۵)، قم (۵۱٫۰۱)، گیلان (۳۸٫۷۳)، گلستان (۴۶٫۵۵)، زنجان (۴۱٫۹۷)، کهکیلویه و بویر‌احمد (۳۶٫۳۱)، ایلام (۳۴٫۶۳)، قزوین (۴۱٫۴۴)، چهارمحال بختیاری (۳۹٫۱۸) و فارس (۵۰٫۵).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.