یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۸

ˈحسین جلالیانˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان تسهیلات پرداختی به طرح های مسکن مهر در شهرهای بالای 25…

ˈحسین جلالیانˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان تسهیلات پرداختی به طرح های مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت استان همدان، شش هزارو 680 میلیارد ریال و این رقم در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت این استان، یک هزار و 590 میلیارد ریال بوده است.

وی گفت: 30 هزار و 755 واحد مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت و هشت هزار 834 واحد در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت این استان عقد قرارداد شده است.

وی گفت: در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت، 24 هزار 843 واحد معادل 80 درصد به مرحله نازک کاری رسیده و در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت نیز پنج هزار و 730 واحد معادل 65 درصد در مرحله نازک کاری است.

وی بیان کرد: 10 هزار و 516 واحد مسکن مهر امسال در چهار مقطع در این استان به بهره برداری می رسد و کار اجرایی یک هزارو 71 واحد نیز در سال آینده تکمیل می شود.

مدیرمسکن و ساختمان راه و شهرسازی همدان گفت: طرح هایی که سال آینده به بهره برداری می رسند واحدهای هستند که در مرحله دوم طرح سایت مسکن مهر شهرک بهشتی اجرایی شده اند.

جلالیان با ذکر اینکه خرید و فروش مسکن مهر آزاد است بیان کرد: با توجه به بخشنامه صادره از سوی وزارت راه وشهرسازی، دفاتر اسناد رسمی و بنگاه ها و آژانس های مسکن باید ضمن حفظ حقوق شهروندی، نسبت به راهنمایی و هدایت متقاضیان خرید و فروش مساکن مهر اقدام کنند.

جلالیان افزود: در صورت مشاهده خرید و فروش مسکن های مهر تحت عنوان حقوقی، علاوه بر باطل کردن قرارداد ، مسوولیت جبران خسارات وارده بر عهده دفاتر اسناد رسمی، بنگاه ها و آژانس های مسکن و مالکان مسکن مهر است.

وی در خصوص طرح مسکن اجتماعی نیز اظهار داشت: این طرح هم اکنون در حال مطالعه است و در آینده نزدیک اطلاع رسانی از ابعاد این طرح صورت می گیرد.

از سال 89 تا دی ماه سال 92 در شهرهای بالای 25 هزار نفر 19 هزار 126 واحد و در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت استان همدان چهارهزار و 451 واحد به بهره برداری رسیده و 16 هزار و 183 واحد نیز باقی مانده است.

7525/576/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.