شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۹

ˈ محمد علی یوسفی ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این میزان کالا با صدور 45 فقره…

ˈ محمد علی یوسفی ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این میزان کالا با صدور 45 فقره گواهینامه صادراتی به ارزش 2/53 میلیارد ریال به مقصد کشورهای روسیه ، آذربایجان ، اندونزی ، مالزی ، جمهوری چک ، آلمان ، کنیا ، امارات عربی متحده و هندوستان صادر شده است .

وی اظهار کرد : این میزان صادرات ، در مقایسه با سال قبل در همین مدت ، از نظر تعداد و ارزش به ترتیب 31 و 17 درصد کاهش و از نظر وزن 18 درصد افزایش داشته است .

وی یادآورشد : از این مقدار صادرات ، مقدار یکهزار و 504 تن مربوط به چای به ارزش تقریبی 6/11 میلیارد ریال با صدور 23 فقره گواهینامه است .

یوسفی تصریح کرد : در همین مدت ، تعداد 72 اظهارنامه تعیین تعرفه صادراتی با آزمون 86 نمونه مورد بررسی قرار گرفت .

وی خاطرنشان کرد : همچنین در این مدت ؛ 293 اظهارنامه واردات اجباری با آزمون 385 نمونه برای بیش از 260 هزار تن کالامورد ارزیابی انطباق قرارگرفت که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 5/22 درصد و از نظر وزن 36 درصد افزایش داشته است .

یوسفی ادامه داد : طی فروردین و اردیبهشت ماه امسال ، اظهارنامه تعیین تعرفه با آزمون 37 نمونه برای 18 هزار و 879 تن کالا نیز مورد بررسی قرار گرفت .

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان عمده واردات را نیز شامل ورق های فلزی سرد و گرم ، شمش فولادی ، ناودانی و چوب از کشورهای روسیه ، قزاقستان ، اوکراین ، آذربایجان عنوان کرد . ک/3

7296/604

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *