پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۲

جهانگیر اسکندرزاده روز پنجشنبه در این شهر افزود: از این مبلغ دومیلیارد و 900 میلیون ریال به شهرداری اختصاص یافته و بقیه برای…

جهانگیر اسکندرزاده روز پنجشنبه در این شهر افزود: از این مبلغ دومیلیارد و 900 میلیون ریال به شهرداری اختصاص یافته و بقیه برای تکمیل و بهسازی راه های این شهر هزینه می شود.

وی افزود: بخش مهمی از توسعه مبارک شهر مدیون کمک های مردمی و تلاش و فعالیت اهالی این شهر است و باید این روند ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی این شهر وجود بازار هفتگی در مسیر آن است که تا دو سه ماه آینده این بازار به محل دیگر انتقال خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: ارتقاء مبارک شهر از روستا به شهر ایجاب می کند قسمت تامین آب آشامیدنی آن نیز به شهری تبدیل شود.

فرماندار شهرستان ملکان با اشاره به اینکه چند روستای این شهرستان در حاشیه دریاچه ارومیه واقع شده است، بر لزوم استفاده از آبیاری تحت فشار تاکید کرد و گفت: کاهش شدید منابع آبی و تاثیر خشک شدن دریاچه ارومیه بر روی مزارع و باغات هرگونه آبیاری سنتی موجب هدر رفت منابع آبی می شود و باید از آن جلوگیری شود.

اسکندرزاده با بیان اینکه در مقطع کنونی توسعه باغات به هیچ وجه توصیه نمی شود، ادامه داد: باید همه تلاش ها در زمینه احیای دریاچه ارومیه معطوف شود و دولت مصمم به جلوگیری از هدر رفت آب به هرنحو ممکن است.

شهر جدید مبارک در 7کیلومتری شهرستان ملکان واقع شده و چهار هزار و 500نفر جمعیت دارد.

شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در 155 کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است. 7228/587

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.