سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۴۰

ˈاسماعیل هادی نژادˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توسعه کارگاههای فرش دستباف روستایی ، علاوه بر اشتغالزایی مناسب…

ˈاسماعیل هادی نژادˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توسعه کارگاههای فرش دستباف روستایی ، علاوه بر اشتغالزایی مناسب و اصولی ، در رونق اقتصادی منطقه نیز نقش بسزایی دارد.

وی توجه و تقویت واحدهای تولیدی را ازجمله رویکردهای اصلی دولتمردان ذکرکرد و اظهارداشت: همسو با تحقق این مهم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی شود.

وی افزود: در سال جاری 10 کارگاه تولید فرش دستباف روستایی ساری و میاندرود برای دریاف تسهیلات 100 تا 200 میلیون ریالی به بانک های عامل معرفی شدند.

وی گفت: با اقدامات صورت گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون ، 700 بافنده فرش دستباف برای برخورداری از مزایای بیمه به شعب تامین اجتماعی شهرستان های ساری و میاندرود معرفی شدند.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت ساری و میاندرود افزود: تاکنون حدود چهار هزار نفر از بافندگان فرش دستبافت از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره مند شده اند .

هادی نژاد با بیان اینکه هر روزه به تعداد بافندگان فرش دستباف افزوده می شوند ، بر لزوم نظارت بر روند تولید فرش دستباف تاکید کرد و گفت: شناسایی بافندگان فعال در صنعت فرش دستباف ضروری است.

وی افزود: در صورت تحقق این مهم ، روند اعطای تسهیلات بانکی و همچنین توزیع امکانات در بین فعالان در صنعت فرش دستباف سرعت می گیرد .

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت ساری در بخش دیگر سخنان خود مجموع بازرسی های صورت گرفته از واحدهای صنفی این شهرستان را از ابتدای سال جاری تاکنون را سه هزار و680 مورد ذکرکرد و گفت: ازاین تعداد 715 واحد صنفی متخلف شناسایی و تعزیر شدند.

هادی نژاد گفت: همچنین از ابتدای سال جای تاکنون 370 مورد گزارش مردمی در ارتباط با تخلف واحدهای صنفی به صورت تلفنی ، حضوری و کتبی دریافت شد که با بررسی های صورت گرفته تخلف 114 واحد صنفی محرز شد.

وی از اقشار مختلف مردم خواست هرگونه تخلف اقتصادی را از طریق تماس با شماره تلفن گویای 124 ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران اطلاع دهند تا در کمترین زمان مورد رسیدگی قرار گیرد.

شهرستان های ساری و میاندرود بیش از 22 هزار واحد صنفی و غیر صنفی دارد.ک/3

2501/////

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *