جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۲

ایرج عربی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اداره پایش سلامت یکی از بخش های زیر مجموعه معاونت…

ایرج عربی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اداره پایش سلامت یکی از بخش های زیر مجموعه معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید است که عهده دار رسیدگی به بهداشت و سلامت والدین شهدا، همسران بالای 60 سال، جانبازان قطع نخاع، جانبازان شیمیایی شدید، جانبازان قطع دو و سه عضو و جانبازان دارای مشکلات خاص است.

وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت که اخیرا با هدف ارتقا کیفیت و ارائه ارزان خدمات پزشکی به بیماران در کشور آغاز شده، گفت: بنیاد شهید این اقدام را در سالهای گذشته در کل کشور به انجام رسانده است، به این معنا که افراد یاد شده همگی تحت نظر پزشکان پایش شده اند.

عربی ادامه داد: این افراد به طور دوره ای توسط این پزشکان ویزیت می شوند و هر لحظه که به مشاوره نیاز باشند، حتی به صورت تلفنی پزشکان پاسخگوی آنها هستند.

مدیر کل درمان و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه متخصصان برای ویزیت و درمان والدین شهدا به استان های مختلف کشور اعزام می شوند، افزود: بیشتر والدین شهدا به دلیل کهولت سن، نیاز به همدم و همراهی دارند، از این رو دیده شده ارتباط پزشکان با این افراد و توجه به درد و دل ها، رضایتمندی آنها را سبب شده است.

به گفته عربی، در صورت فراهم شدن شرایط و اعلام آمادگی استانها، از پزشکان خارجی برای اعزام به استان های مختلف کشور دعوت به عمل خواهد آمد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به والدین شهدا گفت: 11 هزار نفر از والدین شهدا در سال 92 از دنیا رفتند، این در حالیست که این افراد در سال جاری به دلیل کهولت سن، در معرض مرگ و میر هستند، از این رو نباید برای خدمت به این عزیزان فرصت ها را از دست داد.

عربی گفت: مطمئنا در سال های آینده به سختی بتوان پدر یا مادر شهیدی را برای حضور در مراسم تجلیل پیدا کرد.

اجتمام ** 1880 **1436**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.