سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۴

به گزارش ایرنا، سیدسعید عسگریان روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد زیر ساخت های لازم در روستاها از…

به گزارش ایرنا، سیدسعید عسگریان روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد زیر ساخت های لازم در روستاها از عوامل مهم ماندگاری و جلوگیری از مهاجرت های بی رویه روستاییان به مناطق شهری است.

وی یادآورشد: رشد گاز رسانی در همه شهرستانهای استان برابر برآورد شده است و امسال با برنامه ریزی های انجام شده این روند با شتاب مناسبی ادامه خواهد یافت.

عسگریان، از بهره مندی 5/46 درصد جمعیت روستاییان این استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد و افزود: از 908 روستای استان، عملیات گاز رسانی به 86 روستا در دست اجرا و 279 روستا نیز در دست طراحی است.

وی، با اشاره به اینکه بودجه های اختصاص یافته برای اجرای طرح های گاز رسانی، ملی و منوط به دریافت تسهیلات لازم است، اظهار کرد: همکاری مسوولان استانی در راستای سرعت بخشیدن به دریافت تسهیلات تخصیصی اهمیت ویژه ای دارد.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با توجه به هزینه های بسیار بالای اجرای طرح های گاز رسانی، همکاری هر چه بیشتر روستاییان در واگذاری زمین مورد نیاز برای احداث ایستگاه های تقلیل فشار گاز و عبور دادن لوله های گاز از زمین های تعیین شده، زمینه بهتری را برای اجرای طرحهای گازرسانی و بهره مندی هرچه بیشتر روستاها از این نعمت الهی، فراهم می کند.

وی، اظهار کرد: امسال نیز با همت و عزم جهادی کارکنان این شرکت برای محرومیت زدایی و رشد و توسعه خطوط گاز به مناطق روستایی این استان اقدامات موثرتری انجام می شود.

596/7320

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.