پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، علی عموزاده مهدیریجی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص تشریح برنامه تحول نظام سلامت اظهار کرد: این…

به گزارش خبرنگار مهر، علی عموزاده مهدیریجی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص تشریح برنامه تحول نظام سلامت اظهار کرد: این در حالی است که حد مطلوب سزارین در کشور 25 تا 35 درصد است و مقرر است در برنامه تحول نظام سلامت تا پایان هر سال این مقدار 10 درصد کاهش یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: برنامه ارتقاء سلامت مادر و نوزاد و ترویج زایمان طبیعی ایمن از بسته های خدمتی رایگان در این برنامه تحول است که از 15 اردیبهشت در حال اجراست.

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه تصریح کرد: در موارد بستری در برنامه تحول نظام سلامت برای روستائیان و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت اگر در قالب نظام ارجاع باشد پوشش هزینه ای 95 درصد و برای بقیه مردم پوشش 90 درصد است .

وی در ادامه با بیان این که سامانه 1590 برای انعکاس سوالات و پیشنهادات و انتقادات و شکایات مردمی به صورت شبانه روزی طراحی و راه اندازی شده است گفت: کلیه خدمات تشخیص و درمان و دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی برای بیمارستان بستری در بیمارستان های دولتی فراهم و تدارک دیده شده است.

افراد فاقد بیمه توسط سازمان بیمه سلامت ایرانیان بیمه می شوند

عموزاده بیان کرد: افراد فاقد بیمه توسط سازمان بیمه سلامت ایرانیان بر اساس دستورالعمل مربوط به سازمان بیمه گری در صورت مراجعه به بیمارستان و بستری شدن، بیمه می شوند .

وی تصریح کرد: یکی از برنامه ها در برنامه ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان ها، خدمات رفاهی و تجهیزات و امکانات و ساختمان و تاسیسات بیمارستان .و رعایت موازین بهداشتی در بیمارستان ها است که این موارد توسط تیم ارزیاب به طور دائم پایش می شود.

این مقام مسئول در ادامه افزود: در اجرای برنامه تحول نظام سلامت گام به گام و به تدریج اراده خدمات با کیفیت را سامان می دهیم و از مردم انتظار همراهی و صبوری داریم و بزرگترین سرمایه کادر درمانی در این برنامه تکریم و احترام و رضایت مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.