پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۲

جواد رحمتی روز پنجشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا، به وجود مشکل در زیرساخت های گردشگری این استان اشاره کرد و…

جواد رحمتی روز پنجشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا، به وجود مشکل در زیرساخت های گردشگری این استان اشاره کرد و از کوتاهی زمان حضور گردشگران در آن خبر داد.

وی با بیان اینکه سایت گردشگری سلطانیه فاقد فضای با کیفیت است، نبود امکانات جذاب غیر از خود گنبد را زمینه ساز کوتاه شدن مدت ماندگاری گردشگران در این منطقه عنوان کرد.

رحمتی بر لزوم تدوین برنامه های با کیفیت برای این منطقه به منظور طولانی تر کردن مدت ماندگاری گردشگران در آن تاکید کرد.

معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: در صورتی که مردم منطقه و گردشگران داخلی برای بازدید از این جاذبه ها فرصتی نگذارند، نباید انتظار داشت که افرادی از دیگر نقاط جهان برای بازدید از این میراث جهانی به سلطانیه سفر کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سطح کشور به حتم در بخش گردشگری مشکلاتی وجود دارد و این موضوع در زنجان برجسته تر به نظر می رسد.

رحمتی یادآورشد: تا زمانی که این بخش به عده ای کارمند دولت که کاری انجام می دهند تا ساعت موظفی خود را پر کنند، تکیه کرده باشد نمی توان اقدام موثری انجام داد.

معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: امروزه با شکل گیری صنف راهنمایان گردشگری، می توان مدعی برداشتن گام موثری برای توسعه گردشگری شد.

وی اظهار کرد: راهنمایان گردشگری باید به خاطر داشته باشند که شغل آنان به عنوان افرادی که بیشترین ارتباط را با گردشگران دارند، از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

رحمتی با بیان اینکه امانت داری در بخش راهنمای گردشگری بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: راهنمایان باید در این زمینه از گفتارهای اضافی پرهیز کرده و در برخورد با مهمان از صبر و تحمل بالایی برخوردار باشند.

معاون عمرانی استاندار زنجان راهنمایان گردشگری را مبلغان فرهنگی کشور خواند و ادامه داد: در صورتی که بناست این افراد اقدام به معرفی یکی از آثار فرهنگی و تاریخی جامعه کنند، باید اطلاعات تخصصی تر خود را در کنار تسلط به زبان های خارجی ارتقا دهند.

7319/596

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.