جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۰۱

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ احمد سیاوش پورˈ عصر پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: 53درصد جرم زندانیان…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ احمد سیاوش پورˈ عصر پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: 53درصد جرم زندانیان مستقیما و 30 درصد به طور غیرمستقیم به مواد مخدر مربوط می شود.

وی 30 درصد زندانیانی که جرم آنها به طور غیرمستقیم با مواد مخدر مربوط می شود را نیز بیشتر مربوط به سرقت های خردی دانست که افراد یا معتاد و یا گرفتار مواد مخدر هستند.

سیاوش پور با بیان اینکه مواد مخدر به عنوان دغدغه ای برای تمامی مسوولان است، افزود: مسوولان تلاش می کنند تا با بهره گیری از همه امکانات و شیوه ها اعم از ارتقای آگاهی، تربیتی، درمان و مجازات با این پدیده شوم مبارزه کنند.

وی با تاکید بر بازنگری و پژوهش برای موفقیت در روش های اعمال شده تصریح کرد: باید در بخش های پژوهشی ، دانشگاهی و فرهنگ سازی در جامعه بیش از این کارشود چرا که حساسیت لازم هنوز در خانواده ها ایجاد نشده است.

وی طلاق و سرقت را از جمله اثرات سوء استعمال مواد مخدر دانست و گفت: ارتقای آگاهی و پیشگیری می تواند نقش موثر در عدم استفاده از این مواد داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان گیلان و با تاکید بر ضرورت تسریع در ساخت مرکز نگهداری معتادان کارتن خواب اظهار کرد: باید فضاهای آلوده استان را به ویژه در نقاط گردشگری پاکسازی کنیم تا علاوه بر امنیت اجتماعی برای مردم استان، گردشگران نیز در سفر به گیلان آرامش داشته و احساس امنیت کنند.

ˈحسین نحوی نژادˈ مدیرکل بهزیستی گیلان نیز پیشگیری را موثرترین راهکار برای معتادنشدن دانست و گفت: برگزاری کارگاه های ویژه دانشجویان درباره مهارت های پیشگیری، برگزاری دوره های مهارت زندگی و پیشگیری ویژه والدین دانش آموزان برای آشنایی با خطرات و کارگاه های مختلف آموزشی در مناطق ، محلات و مساجد از جمله اقدامات بهزیستی برای مبارزه با مواد مخدر است.ک/2

7296/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *