شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۹

به گزارش روز جمعه ایرنا، ˈلطف الله نامورˈ در بازدید از مراکز خرید کلزا در شهرستان پارس آباد،افزود: امسال به منظور خرید محصول…

به گزارش روز جمعه ایرنا، ˈلطف الله نامورˈ در بازدید از مراکز خرید کلزا در شهرستان پارس آباد،افزود: امسال به منظور خرید محصول کلزاکاران، 12 مرکز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سطح استان دایر شده است.

وی افزود: این مراکز، آماده خرید محصول کلزای کشاورزان با دو درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت به نرخ مصوب 19 هزار ریال به منظور تحویل به کارخانجات روغن کشی طرف قرارداد هستند.

وی، پیش بینی کرد در سال زراعی جاری حدود 16 هزار تن محصول کلزا به ارزش 300 میلیارد ریال توسط مراکز فعال استان خریداری شود.

او، به ضرورت احداث کارخانه روغنی کشی مدرن در استان اردبیل تاکید و بیان کرد: به علت فقدان چنین کارخانه ای، محصول کلزای تولیدی استان با صرف وقت و هزینه ای قابل توجه به استان های مختلف کشور ارسال می شود.

وی رطوبت در کلزا را یکی از مشکلات مهم در خرید و نگهداری این محصول دانست و از کلیه کشاورزان کلزاکار استان خواست محصول خود را با کمترین رطوبت برداشت کنند تا در حمل و نگهداری آن مشکلی پیش نیاید.

پارس آباد مغان با کاشت و استحصال انواع دانه های روغنی از قبیل ذرت، کلزا، پنبه، کنجد و سویا، از مناطق مستعد و پیشرو در تولید این محصولات مهم در کشور به حساب می آید.

7121/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.