پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۹

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈحسین گلچینیˈ روز پنجشنبه درجلسه هماهنگی برگزاری آزمون سراسری امسال دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دراین شهرستان،…

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈحسین گلچینیˈ روز پنجشنبه درجلسه هماهنگی برگزاری آزمون سراسری امسال دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دراین شهرستان، گفت: از این تعداد داوطلب 3 هزار و 311 نفر خانم و بقیه مرد هستند.

وی افزود: آزمون سراسری امسال در 5 رشته ˈریاضی، هنر، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان خارجهˈ در 4 حوزه شامل دانشگاه های گنبدکاووس، پیام نور، آزاد اسلامی و دانشکده فنی کوثرˈ در این شهرستان برگزار خواهد شد.

دکتر گلچینی با بیان اینکه آزمون امسال طی روزهای 7 و 6 ، 5 تیرماه ( پنجشنبه، جمعه و شنبه) برگزار خواهد شد، اضافه کرد: بیشترین داوطلب در این آزمون مربوط به گروه علوم تجربی با مجموع 3 هزارو 89 نفر و کمترین داوطلب به گروه هنر با 13 نفر اختصاص دارد.

وی تعداد داوطلبان گروه علوم انسانی را یکهزارو 57 نفر، تعداد داوطلبان گروه ریاضی را 678 نفر و تعداد داوطلبان گروه زبان خارجه را 573 نفر اعلام کرد و گفت: آزمون گروه ریاضی و هنر به ترتیب صبح و عصر پنج شنبه 5 تیرماه در دانشگاه گنبدکاووس برگزار می شود.

رییس دانشگاه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: آزمون گروه علوم تجربی صبح جمعه 6 تیرماه در 4 حوزه دانشگاه گنبدکاووس، پیام نور، آزاد اسلامی و دانشکده فنی کوثر برگزار خواهد شد ضمن اینکه آزمون گروه زبان خارجه نیز عصر جمعه دردانشگاه گنبدکاووس برگزار خواهد شد.

دکتر گلچینی با تاکید برضرورت همکاری برخی ادارات و نهادهای خدماتی چونˈشهرداری ، انتظامی، برق، آب و اورژانسˈ برای برگزاری مطلوب آزمون سراسری امسال، گفت: آزمون گروه علوم انسانی نیز صبح شنبه 7 تیرماه در محل دانشگاه گنبدکاووس برگزار خواهد شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این جلسه بااشاره به اهمیت و حساسیت آزمون سراسری برای خانواده ها و دانش آموزان، گفت: باید با بسیج همه امکانات، فضایی مناسب و آرام را برای داوطلبان مهیا نمود.

ˈعلی علیاریˈ افزود: حاصل 12 سال تحصیل دانش آموزان دراین آزمون و راهیابی آنان به مراکز اموزش عالی به ثمر می نشیند لذا این آزمون برای خانواده ها و دانش آموزان اهمیت دارد.

در این جلسه مدیران ادارات برق، آب و فاضلاب شهری، شبکه بهداشت و درمان و نمایندگان شهرداری و انتظامی نیز آمادگی خود برای همکاری با متولیان برگزاری آزمون سراسری اعلام کردند.

شهرستان گنبدکاووس بابیش از 325 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

/7479/622/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.