چهارشنبه، ۰۴ اسفند ۹۵ - ۰۴:۵۶
بیل گیتس

در پی اظهار نظر جالب بیل گیتس در مورد روبات ها این روزها رسانه ها با پوشش این اظهار نظر ، نگاه بنیانگذار…

در پی اظهار نظر جالب بیل گیتس در مورد روبات ها این روزها رسانه ها با پوشش این اظهار نظر ، نگاه بنیانگذار ماکروسافت در مورد روبات ها و راه حلی برای جایگزین شدن انسان‌ ها با روبات در کارخانه‌ ها نشان می دهد که مالیات چقدر در رشد اقتصادی در جوامع غربی موثر است . چرا که وی در گفت و گویی رسانه ای اعلام کرده است که ربات های جایگزین انسان باید مالیاتشان پرداخت شود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در این میان بیل گیتس که نامش در کنار یادگاری عظیمش در دنیای فناوری یعنی مایکروسافت ، تا آخرین روز باقی‌خواهد ماند ، به‌ خاطر عقاید و تفکر جلوتر از زمان و مخالفتی که با سودجویی دارد نیز معروف است. او که سال‌ها پیش خود را بازنشسته کرد و بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس را راه انداخت و تمام میراث نقدی و غیر نقدی‌ اش را صرف امور خیریه کرده است، اخیرا راه‌حلی جالب برای مشکل بیکار شدن کارگران به دلیل پیشرفت ربات‌ها ارائه داده است.

ربات در کارخانه

بیل گیتس پیشنهاد داده است که برای ربات‌ها مالیات سنگین درنظر گرفته شود تا جایگزین کردن کارگران با ربات، برای شرکت‌ها صرفه اقتصادی نداشته باشد. سپس از این مالیات اضافه برای ایجاد مشاغلی که هنوز نیاز به حضور انسان دارند استفاده شود؛ مشاغلی مانند نگهداری از کودکان و سالمندان که بدون انسان امکان‌پذیر نیست.

او تأیید کرد که چنین روشی موجب کند شدن پیشرفت تکنولوژی و روباتیک خواهد شد و جلوی نوآوری را می‌گیرد اما تأکید می‌کند که زندگی انسان‌ها مهم‌تر از پیشرفت ربات‌هاست. او هشدار داد که اگر دولت‌ها فکری برای این مساله نکنند، به‌زودی با ارتشی از مردم بیکار روبه رو خواهند شد که توان تأمین هزینه‌های زندگی را ندارند.

این روش پیشنهادی، قبلا در اروپا به آزمایش گذاشته شده و پارلمان اروپا آن‌ را رد کرده است. اروپا نپذیرفت که برای ربات‌های کارگر مالیات وضع کند و این کار را مانع از اختراع و نوآوری توصیف کرد.

[highlight]منبع[/highlight]  telegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.