شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۵

‌رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در پرداخت تعهدات مالی طرح جامع نظام سلامت در ایلام با مشکل نرم‌افزاری مواجه هستیم. به گزارش…

‌رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در پرداخت تعهدات مالی طرح جامع نظام سلامت در ایلام با مشکل نرم‌افزاری مواجه هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه ایلام، دکتر علی دل‌پیشه در مراسم گرامیداشت زادروز حکیم «بوعلی سینا» و روز پزشک اظهارکرد: طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از کلیدی‌ترین طرح‌های وزارت بهداشت همزمان با سراسر کشور از 15 اردیبهشت امسال در سطح استان نیز اجرایی شد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح بیمار به محض مراجعه به بیمارستان دغدغه‌ای جز بیماری‌اش ندارد افزود: اجرای طرح جامع نظام سلامت ارتباط مالی بیمار با پزشک را حل کرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح در استان تاکنون 15 هزار مورد بستری در بیمارستان‌های استان انجام شده که این میزان بستری در سال‌جاری به اندازه کل خدمات درمانی پارسال استان بود.

دل‌پیشه با اشاره به اینکه اجرای این طرح فشار مضاعفی را به پرسنل بیمارستانی ما وارد کرده تصریح‌کرد: متوسط پرداختی از جیب مردم در این ایام در اجرای طرح هفت درصد بوده و مجموع هزینه‌هایی که برای انجام این طرح در استان تاکنون پرداخت شده یا در تعهد پرداخت است 10 میلیارد تومان است که در تاریخ استان بی‌سابقه بود.

وی عنوان کرد: فشار بسیار زیادی به کادر پزشکی بیمارستان‌های ما وارد شده چرا که شیفت کاری این افراد با توجه به میزان مراجعات بیماران چند برابر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: مسایل مالی اجرای این طرح با تمهیدات دولت و مجلس کاملا برطرف شده که البته مشکلات موجود مربوط به سال 92 هستند و کلیه مطالبات کادر غیرپزشکی مربوط به سال گذشته پرداخت شده است .

دل‌پیشه با بیان اینکه در پرداخت تعهدات مالی طرح جامع سلامت در ایلام با مشکل نرم‌افزاری مواجه هستیم تاکید کرد: اعتبار لازم برای پرداخت‌های این طرح در حساب دانشگاه وجود دارد، اما مشکلات نرم‌افزاری تا حدی ما را با مشکل مواجه کرده است.

وی به فعالیت بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان استان اشاره و عنوان کرد: بخش خصوصی بازوان توانمند ما در این حوزه هستند.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام به خدمات جامعه پزشکی استان در جریان زلزله اخیر آبدانان اشاره و ادامه‌داد: از ابتدای وقوع این زلزله 462 نفر از مردم این مناطق در آبدانان تحت مداوا قرار گرفتند که 16 نفر از آنها وضعیت بسیار نامناسبی داشتند که تحت عمل جراحی سنگین قرار گرفتند و 10 اکیب مجهز درمانی و پنج اکیپ بهداشتی نیز در این مناطق مستقر شدند.

دل‌ پیشه به حضور خیرین در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و یادآور شد: در بسیاری از استان خیرین این حوزه اقدام به ساخت بیمارستان می‌کنند که در استان ما نیز این فرهنگ باید نهادینه شود که البته پزشکان ما باید ابتدا خود پیش قدم شوند تا زمینه حضور خیرین نیز فراهم شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *