سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۱

ˈ محمد رضا حسین زاد ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : در زمان حاضر ،…

ˈ محمد رضا حسین زاد ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : در زمان حاضر ، حدود 965 بیمار دیالیز در استان گیلان زندگی می کنند .

وی اظهار کرد : یکصد و 65 دستگاه دیالیز در بیمارستان های گیلان شامل 17 شهریور ، بیمارستان رازی ، کوثر آستانه اشرفیه ، سید الشهدا لاهیجان ، امینی لنگرود ، شهید انصاری رودسر ، امام حسن (ع) فومن ، امام خمینی (ره) صومعه سرا ، رسالت ماسال ، شهید بهشتی بندرانزلی ، شهید نورانی تالش ، شهید بهشتی آستارا و ولی عصر رودبار فعال است .

مسوول بیماری های خاص دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان خاطر نشان کرد : یک چهارم دستگاه های فعال دیالیز در بیمارستان های گیلان را خیرین اهدا کرده اند .

وی بیماری های کلیوی و دیالیز را از جمله بیماری های خاص نام برد و تصریح کرد : یک هزار و 200 بیمار تالاسمی ، 250 هموفیلی ، یک هزار و 100 بیمار ام اس از دیگر بیماران در گروه بیماری های خاص استان گیلان هستند .

* اهداء یک دستگاه دیالیز توسط بانوی گیلانی به بیمارستان شهید انصاری رودسر

رشت – ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان گفت : ˈکبری مشعوفˈ یک دستگاه ماشین دیالیز را به بیمارستان شهید انصاری رودسر اهدا کرد .

ˈانوش برزیگرˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : ارزش این دستگاه دیالیز 550 میلیون ریال است .

قائم مقام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در گیلان در پیامی از این بانوی خیر قدردانی کرد .

در بخشی از این پیام خطاب به این بانوی خیر آمده است : خرید یک دستگاه ماشین دیالیز و اهداء آن به بیمارستان شهید انصاری رودسر موجب خوشحالی بیماران نیازمند شده است ، ضمن آرزوی غفران الهی و بهره مندی از ثواب و دعای بیماران برای عزیزان از دست رفته ، بدینوسیله از عمل خداپسندانه انجام شده تشکر و قدردانی نموده و سلامتی و توفیق روز افزون را از خداوند منان مسئلت می نمایم .

استان گیلان ، دارای 22 بیمارستان دولتی است . ک/3

7286/604

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.