پنجشنبه، ۲۳ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۶

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: درست نیست که از بیماران سرطانی به عنوان منبع درآمد استفاده شود. دکتر گلمکانی در گفت‌وگو…

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: درست نیست که از بیماران سرطانی به عنوان منبع درآمد استفاده شود.

دکتر گلمکانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که چرا با وجود بخش شیمی درمانی در بیمارستان امام رضا(ع)، تعدادی از پزشکان، بیماران مبتلا به سرطان را به بخش خصوصی برای شیمی درمانی ارجاع می‌دهند، افزود: بنده شخصا دستور پی گیری این امر را داده‌ام و با این موضوع برخورد خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت مالی بسیاری از بیماران سرطانی در استان مناسب نیست، ادامه داد: نباید به آنها به عنوان یک منبع درآمد نگاه شود. شاید کمبود پزشک موجب به وجود آمدن چنین مشکلی شده است.

گلمکانی در خصوص ساخت بونکر برای نصب دستگاه شتاب دهنده خطی در استان به منظور استفاده بیماران مبتلا به سرطان بیان کرد: دستگاه شتاب دهنده خطی چند ماه گذشته، خریداری و وارد استان شده است. برای ساخت بونکر، شرکت‌ها را به مناقصه دعوت کرده‌ایم و شرکت برنده، یک سال فرصت دارد تا بونکر را بسازد و تحویل دانشگاه بدهد. به محض اینکه بونکر ساخته شد، دستگاه شتاب دهنده خطی نصب خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *