چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۳

ˈفرحناز نظریˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، در خصوص حمایت از بیماران مبتلا به ایدز افزود: ارائه خدمات در مراکز…

ˈفرحناز نظریˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، در خصوص حمایت از بیماران مبتلا به ایدز افزود: ارائه خدمات در مراکز بهداشتی و درمانی به افراد مبتلا به ˈاچ آی ویˈ وجود ندارد، بنابراین برای دسترسی آسان بیماران به این خدمات باشگاه مثبت راه اندازی شده است.

وی اعلام کرد: افراد مبتلا به این بیماری با عضویت در این باشگاه از خدمات آن در راستای توانمند شدن و حفظ سلامت خود بهره مند می شوند بگونه ای که تاکنون 50 نفر عضو این باشگاه شده اند و عضویت آنان داوطلبانه و غیراجباری بوده است.

این کارشناس اضافه کرد: جذب و آشنایی افراد اچ آی وی مثبت با یکدیگر و ارائه آموزش های شغلی و مهارتی به آنان از مهمترین اهداف راه اندازی باشگاه مثبت در قزوین بوده که خدمات مختلفی به این بیماران در زمینه های سلامت روان، خانواده و مهارت های آموزش شغلی ارایه می کند.

وی اظهار کرد: همچنین این باشگاه به بیماران یاد شده مشاوره های لازم مانند استفاده از باورهای دینی، آشکارسازی وضعیت ابتلا، شیوه مواجه با انگ و تبعیض، افسردگی، شرمندگی، اعتیاد، عوارض روانی عفونت و مرگ و تقویت وابستگی های اجتماعی و گروهی ارائه می دهد تا آنان کمتر دچار تهدیدهای این بیماری در جامعه شوند.

کارشناس پیشگیری از ایدز اداره کل بهزیستی استان قزوین خاطرنشان کرد: خدمات مختلفی نیز در زمینه جسمی با هدف ارتقای سطح سلامت آنان در باشگاه یاد شده به افراد ˈاچ آی ویˈ ارائه می شود که پایبندی به درمان آگاهی در مورد غفلت های همراه با تغذیه، سبک زندگی، آزمایش های دوره ای، مقاومت دارویی، آگاهی در مورد درمان، عوارض درمان و نظایر این ها از جمله این خدمات است.

نظری خاطرنشان کرد: افرادی که مبتلا به بیماری اچ آی وی هستند به مرکز شهید بلندیان مراجعه کردند که باشگاه مثبت در این مکان به آنان معرفی می شود تا در صورت تمایل با گرفتن نامه از این مرکز به باشگاه یاد شده معرفی شوند.

وی، با اشاره به اینکه باشگاه مثبت با نظارت اداره کل بهزیستی استان قزوین به مووسسه مردم نهاد در قالب همیاران سلامت روان مینودر واگذار شده است، افزود: این باشگاه خدمات لازم را به صورت رایگان به بیماران ایدزی ارائه می دهد.

7389/616

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.