شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۴

ˈحشمت الله رضاییˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای خرید دستگاه اتوکلاو یک میلیارد و100میلیون ریال برای احداث…

ˈحشمت الله رضاییˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای خرید دستگاه اتوکلاو یک میلیارد و100میلیون ریال برای احداث ساختمان و محل این استقرار این دستگاه به مساحت 60متر 600میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: با راه اندازی این سامانه، زباله های عفونی در تنها بیمارستان این شهرستان و مراکز بهداشتی و درمانی بی خطر شده و سپس همراه با یگر زباله ها دفن می شود.

رضایی بیان کرد: شبکه بهداشت و درمان در صورت همکاری نظام پزشکی و تحویل زباله های پزشکان بخش خصوصی به بیمارستان، اقدامات لازم را برای بی خطر سازی این زباله ها نیز به عمل می آورد.

وی با بیان اینکه زباله های بیمارستانی یا همان زباله های ویژه و عفونی معضلی چندین ساله در خمین بود، گفت: زباله های بیمارستانی شامل بافتهای زائد، عفونی، دارویی و رادیواکتیو و همچنین ظروف و وسایل مستعمل است که برای سلامت محیط زیست خطرساز است.

بیمارستان امام خمینی (ره) خمین در بخش های ارتوپدی، داخلی، مغز و اعصاب، اورولوژی، قلب، دیالیز، مراقبتهای ویژه و عکسبردای تشخیصی صورت تخصصی به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهد.ک/3

7276/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.