سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۰

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از نظر کارشناسان پزشکی و برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فعالیت مراکز بیمارستانی…

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از نظر کارشناسان پزشکی و برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فعالیت مراکز بیمارستانی با کمتر از 96 تختخواب توجیه اقتصادی ندارد.

دکتر ˈعلی حق بینˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: بر این اساس، رویکرد وزارت بهداشت و درمان در دولت تدبیر و امید حرکت به سمت ساخت بیمارستان های 200 تختخواب به بالا است تا بتوانند خدمات بهتری را با هزینه برابر ارایه دهند.

وی اضافه کرد: بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان 52 هزار نفری فاروج که در سال گذشته به بهره برداری رسیده با وجود تجهیزات کامل پزشکی و درمانی، با 10 درصد ظرفیت فعالیت می کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در چنین شرایطی دخل این بیمارستان با مخارجش همخوانی نداشته و رو به ورشکستگی می رود و این وضعیت برای بیمارستان جاجرم و اسفراین نیز وجود دارد.

به گفته وی اکنون در این استان بیمارستان شهرستان جاجرم با 50 درصد و اسفراین با 70 درصد ظرفیت فعالیت دارند که شرایط این بیمارستان ها نیز مطلوب نیست.

وی مهمترین علت پایین بودن ظرفیت بیمارپذیری این بیمارستان ها را عدم اقبال بیماران دانست و گفت: بیماران ترجیح می دهند به مراکزی مراجعه کنند که دارای پزشکان با سابقه بوده و کارکردش نیز مشخص باشد که این شرایط برای بیمارستان های نوپا در چند سال اول راه اندازی وجود ندارد.

استان 867 هزار نفری خراسان شمالی دارای هفت بیمارستان دولتی است که سه بیمارستان جدید نیز در این استان در دست ساخت قرار دارد. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.