جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرحیم دادجو صبح جمعه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر اظهار داشت: مقابله با بحران‌ها و حوادث…

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرحیم دادجو صبح جمعه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر اظهار داشت: مقابله با بحران‌ها و حوادث و بلایای طبیعی نیازمند برنامه‌ریزی مناسب است که باید آمادگی‌های لازم در این زمینه ایجاد شود.

وی به برخی از طرح‌های مقابله با حوادث در استان بوشهر اشاره کرد و بیان داشت: طرح استقبال مهر از طرح‌های مهمی است که در هفته نخست مهرماه به منظور حفظ ایمنی و تأمین نیازهای درمانی اجرا شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر با اشاره به استقرار آمبولانس در مناطق پر تردد و حادثه‌خیز شهر تاکید کرد: در این طرح در ساعات پر رفت و آمد روز که ترددها بالا بود، آمبولانس‌های در نقاط پرتردد مستقر شدند تا در صورت بروز حادثه خدمات‌رسانی کنند.

برآورد 200 میلیارد ریالی برای ساخت بیمارستان هسته‌ای

وی با اشاره به وجود نیروگاه اتمی در شهر بوشهر، بر لزوم داشتن آمادگی مناسب در مقابل حوادث هسته‌ای و پرتوی تاکید کرد و ادامه داد: طراحی و ساخت مرکز درمان و بیمارستان هسته‌ای در بوشهر از موضوعات مهم و ضروری است.

دادجو به تلاش‌های صورت گرفته برای ساخت مرکز درمان و بیمارستان هسته‌ای در طرح جامع هسته‌ای اشاره کرد و افزود: بیمارستان هسته‌ای کشور در بوشهر با زیربنای هفت هزار و 700 متر مربع ساخته می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر با اشاره به برآورد 200 میلیارد ریالی برای ساخت این بیمارستان، بیان داشت: این بیمارستان دارای تجهیزات کامل مقابله با آلودگی هسته‌ای است و بوشهر را به قطب درمان هسته‌ای کشور تبدیل خواهد کرد.

راه‌اندازی قرارگاه رافع در استان بوشهر

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر هم در این نشست گفت: قرارگاه رافع در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

شاپور رستمی اظهار داشت: استان بوشهر دارای شرایط خاصی است که احتمال وقوع بسیاری از حوادث طبیعی در سطح استان وجود دارد و باید آمادگی لازم برای مقابله با این حوادث ایجاد شود.

وی از بحران‌های مهم طبیعی در استان بوشهر به سیل و زلزله و طوفان و خشکسالی اشاره کرد و افزود: در آستانه آغاز هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی هستیم و برنامه‌های مختلفی در این هفته در استان بوشهر اجرا می‌شود که می‌توان به برگزاری برنامه‌های آموزشی و همچنین مانور مقابله با بلایای طبیعی اشاره کرد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ادامه داد: یکی از مهمترین موضوعاتی که برای آمادگی در مقابل حوادث و بلایای طبیعی باید مد نظر قرار بگیرد، برگزاری برنامه‌های آموزشی است مه مردم باید اصول اطلاع‌رسانی به آسیب‌دیدگان را فرا بگیرند تا شاهد کاهش خسارات و تلفات در این زمینه باشیم.

ضرورت توسعه زیرساخت‌های آموزشی در حوزه دفاع پرتوی

وی با اشاره به برخورداری استان بوشهر از نیروگاه هسته‌ای، اضافه کرد: باید در زمینه پیش بینی حوادث پیرامون این مرکز انرژی از جمله حوادث پرتوی اقدامات لازم صورت بگیرد و حوادث پرتوی مورد توجه قرار بگیرد.

رستمی اضافه کرد: قرارگاه رافع در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود که از مهمترین اهداف آن می‌توان به توانمندسازی استان بوشهر در مدیریت بحران هسته‌ای اشاره کرد که باید آموزش‌های مناسب در این زمینه ارائه شود.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های آموزشی در حوزه دفاع پرتوی و هسته‌‌‌ای استان بوشهر بیان داشت: باید در قالب یک کتابچه، وظایف دستگاه‌های ذیربط در حوادث هسته‌ای مشخص شود و به انها ابلاغ شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اضافه کرد: بلایای طبیعی هیچ‌گاه خبر نمی‌کند و لازم است که اعتبارات مناسبی در این زمینه پیش‌بینی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.