یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۱

دکتر «گلایول اردلان» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا به مناسبت هفته جوان – 17 تا 23 خرداد ماه –…

دکتر «گلایول اردلان» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا به مناسبت هفته جوان – 17 تا 23 خرداد ماه – افزود: اولویت های قابل مداخله وزارت بهداشت در سلامت جوانان نیز شامل حوادث، اختلالات رفتاری و روانی و بیماری های غیرواگیر مانند سرطان است.

وی با بیان اینکه طبق آمارهای گذشته، بیشترین علت مرگ گروه سنی 15 تا 45 سال، حوادث بوده، ادامه داد: اختلالات روانی و اضافه وزن و چاقی در این گروه سنی همچنان خودنمایی می کند.

رییس اداره سلامت جوانان وزارت بهداشت افزود: این وزارتخانه بیش از پیش، بیماری های قلبی و عروقی در جوانان را مدنظر قرار داده است.

اردلان با اشاره به برگزاری هفته جوان گفت: هدف از برگزاری این هفته، حساس سازی اجتماع به سلامت جوانان، معطوف کردن توجه جوانان به سلامت خود و افزایش آگاهی رسانی به خانواده ها در مورد مسایل مربوط به سلامت جوانان است.

وی افزود: طی این هفته، خدمات مشاوره ای در مراکز بهداشتی وزارت بهداشت و شهرداری ها از جمله خدمات مشاوره ای و آموزش مهارت های ارتباطی در رابطه با ایدز، اختلالات روان و مصرف دخانیات به جوانان بطور رایگان (به جز خدمات ارجاعی و تخصصی) ارائه می شود.

اجتمام(4) ** 9185 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.