جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۰۷

به گزارش خبرنگار ایرنا،ˈتقی بغدادی ˈ عصر پنجشنبه در همایش یکروزه جراجان ارتوپدی اطفال در ساری،به تعریف بیماری پای چماقی در کودکان پرداخت…

به گزارش خبرنگار ایرنا،ˈتقی بغدادی ˈ عصر پنجشنبه در همایش یکروزه جراجان ارتوپدی اطفال در ساری،به تعریف بیماری پای چماقی در کودکان پرداخت و بیان کرد: این بیماری یک نقص بسیار شایع هنگام تولد است که در آن پنجه پا به طور غیرطبیعی به داخل چرخیده می شود.

وی با اشاره به اینکه از هر هزار نوزادی که متولد می شوند دو نوزاد دچار این عارضه هستند افزود: با انجام سونوگرافی های خیلی دقیق از ماه چهارم بارداری می توان این عارضه را شناسایی کرد.

وی اظهار داشت: متاسفانه تشخیص قبل تولد بسیار مشکل است ولی هیچ کمکی هم به درمان نمی کند تا زمانی که نوزاد متولد شود.

رییس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با تاکید بر اینکه پس از تولد هرچه سریع تر باید درمان آغاز شود گفت: در این زمان امکان بهبود بدون جراحی بیشتر می شود.

بغدادی افزود: خانواده هایی که به هر دلیلی درمان را به تاخیر می اندازند و دیرتر به پزشک مالج مراجعه می کنند به همان نسبت درمان را با مشکل مواجه خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه هزینه درمان های اولیه و گچ گیری به اندازه ویزیت یک پزشک است بیان کرد: کودک تا بهبود کامل باید تحت نظر پزشک باشد.

رییس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به شکل گیری انجمن ارتوپدی اطفال ایران در پنج سال پیش گفت: این انجمن برنامه های آموزشی خاصی را برای جراحان ارتوپدی اطفال در شهرهای مختلف برگزار می کند .ک/3

7330/402

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.