سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۲

سلامت نیوز: رئیس مرکز بهداشتی و درمانی عسلویه گفت: بیماری کرونا در عسلویه مشاهده نشده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از…

سلامت نیوز: رئیس مرکز بهداشتی و درمانی عسلویه گفت: بیماری کرونا در عسلویه مشاهده نشده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس از عسلویه، عاطفه قلاوند پیش از ظهر امروز در جلسه شورای سلامت عسلویه اظهار داشت: توجه به زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی امری مهم است که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی در این منطقه نسبت به قبل رشد محسوسی داشته و امیدواریم این روند تداوم داشته باشد.

رئیس مرکز بهداشتی و درمانی عسلویه با تاکید بر لزوم توجه به مسایل بهداشتی خاطرنشان کرد: امروزه به دلیل جایگزینی بیماری‌های غیر واگیردار به جای بیماری‌های واگیردار به دلیل کنترل عوامل بیولوژیک و نقش رفتارهای ناهنجار بهداشتی و سبک زندگی لزوم تغییر نگرش در مراقبت و بهداشت با هدف حفظ و ارتقای سلامتی امری ضروری است.

قلاوند خواستار همکاری سایر ارگان‌ها با مرکز بهداشتی و درمانی عسلویه شد و تصریح کرد: طبق شاخص‌های بهداشتی مواردی که نشان از عملکرد مثبت مرکز بهداشت و درمان می‌شود حاصل تلاش‌های بی‌وقفه مسئولین و پرسنل مرکز بهداشتی و درمانی است که نمونه بارز آن تک رقمی شدن شاخص بیماری مالاریا در شهرستان است.

وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که به ‌دلیل عدم استقرار شبکه بهداشت در مرکز شهرستان توان سیستم بهداشتی و درمانی عسلویه در حدی نیست که بتواند تمامی نیاز‌های مردم را برآورده کند و در این مسیر همت سایر ارگان‌ها در راستای ارائه خدمت و رفع نیازهای مردم را بیش از پیش می‌طلبد.

رئیس مرکز بهداشتی و درمانی عسلویه با بیان اینکه بیماری‌های قلبی و عروقی رو به افزایش است اظهار داشت: در زمینه افزایش بیماری‌های قلبی و عروقی موارد عدیده‌ای از جمله مصرف دخانیات و آلودگی آب و هوا می‌تواند دخیل باشد که پیشنهاد می‌شود ورزش پیاده‌روی در دستور کار همه خانواده‌ها قرار گیرد چرا که ورزش عامل مهم و تاثیرگذار در راستای مقابله با اینگونه بیماری‌ها به‌شمار می‌رود.

وی افزود: در ارتباط با بیماری کرونا که در سطح شهرستان شایعه شده خوشبختانه تاکنون موردی مشاهده نشده و در صورت مشاهده این‌گونه بیماری تمهیدات لازم در این راستا صورت گرفته و جای نگرانی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.