یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۵

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران وحید کیارشی در سومین گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل استان‌ها که در اردوگاه شهید…

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران وحید کیارشی در سومین گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل استان‌ها که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با اشاره به افزایش هزینه خدمات درمانی و بهداشتی در کشور در مقایسه با سال قبل، اظهار داشت: مبلغ بیمه طلایی شرکت بیمه ایران سال جاری به ازای هر کارمند مبلغ 51 هزار تومان اعلام شده بود که به هیچ عنوان قابل پذیرش آموزش و پرورش نبود.

وی عدم پرداخت مطالبات بیمه طلایی فرهنگیان به شرکت بیمه‌ای ایران را یکی از موانع قانونی و حقوقی برای عقد قرارداد جدید عنوان و خاطرنشان کرد: فرصت یک ماهه برای پرداخت مطالبات به شرکت بیمه‌ای ایران باعث تمدید بیمه طلایی به مدت مذکور شد ولی به دلیل عدم توانایی وزارت آموزش و پرورش در پرداخت یکباره بدهی‌ها، علاوه بر شرکت بیمه ایران با هیچ شرکت بیمه‌ای تحت پوشش بیمه مرکزی نمی‌توانستیم قرارداد جدید امضا کنیم.

کیارشی درباره قرارداد جدید با شرکت آتیه سازان حافظ، عنوان کرد: این شرکت کارگزار و متولی بیمه تکمیلی سازمان بیمه سلامت و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و از سیاست‌های بیمه مرکزی پیروی نمی‌کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شرکت بیمه آتیه سازان حافظ هیچ منع قانونی و حقوقی ندارد، افزود: حمایت شخص وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بیمه طلایی فرهنگیان اعتبار آن را تأیید می‌کند.

وی بازنشستگان تأمین اجتماعی و صندوق‌های کشوری را از اعضای تحت پوشش شرکت بیمه‌ای آتیه سازان حافظ عنوان کرد و گفت: ترتیبی اتخاذ شده است که دفترچه بیمه پایه سلامت ایرانیان همان کارت بیمه طلایی فرهنگیان به حساب آید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.