یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۸

خبرگزاری تسنیم: مدیریت هواپیمایی کشوری فرانسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در پاسخ به درخواست مقامات واشنگتن، اقدامات امنیتی در فردوگاه های…

خبرگزاری تسنیم: مدیریت هواپیمایی کشوری فرانسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در پاسخ به درخواست مقامات واشنگتن، اقدامات امنیتی در فردوگاه های فرانسه برای تمامی پروازها به مقصد ایالات متحده آمریکا تشدید خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، مقامات آمریکا اعلام کردند که این اقدام به دلیل موادمنفجره که به دشواری قابل شناسایی و تشخیص است باید در فرودگاه‌های فرانسه صورت بگیرد.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که تلاش می شود برای مسافران عازم آمریکا مزاحمت زیادی ایجاد نشود ولی در عین حال سیستم راداری به بازرسی از چمدان و مسافران برای شناسایی مواد منفجره بکار گرفته خواهد شد.

مدیریت هواپیمای کشوری فرانسه از مسافران این کشور که راهی شهرهای آمریکا هستند خواست برای انجام اقدامات امنیتی توسط نیروهای فرانسوی و نیز به منظور جلوگیری از ازدحام در فرودگاه های کشور زودتر از زمان معمول خود را به محل های بازرسی برسانند.

سازمان امنیت ملی آمریکا چهارشنبه گذشته از برخی کشورها از جمله فرانسه خواست برای مقابله با هرگونه حادثه ای ، اقدامات امنیتی را در زمان پروازها به سوی این کشور افزایش دهند.

در همین حال خبرگزاری رویترز گزارش دادکه به ادعای منابع امنیتی آمریکا، نیروهای القاعده در سوریه و یمن اخیرا به توانایی‌هایی دست یافته که مواد منفجره را بدون اینکه بتوان شناسایی کرد، در چمدان های مسافری از کشورهای اروپایی به آمریکا منتقل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.