سه شنبه، ۲۳ آذر ۹۵ - ۱۱:۴۲
بی‌ ام‌ و 550i

فناوری دزدگیر خودرو بی‌ ام‌ و ۵۵۰i سارق را در حالی درون خودرو حبس کرد که مأموران پلیس شهر سیاتل مردی ۳۸ ساله…

فناوری دزدگیر خودرو بی‌ ام‌ و ۵۵۰i سارق را در حالی درون خودرو حبس کرد که مأموران پلیس شهر سیاتل مردی ۳۸ ساله را دستگیر کردند که یک خودرو بی‌ام‌و دزدیده و با قفل شدن درهای آن از راه دور، درون خودرو گرفتار شده بود.خودروهای لوکس معمولا با فناوری‌های مدرن ارائه می‌شوند، این درسی است که یک دزد اهل شهر سیاتل به‌ سختی آن را فراگرفته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

فناوری دزدگیر خودرو بی‌ ام‌ و ۵۵۰i از آن جا که قبلا نیز در تبلیغات این کمپانی BMW اعلام شده بود در واقع یکی از پیشرفته ترین سیستم های ضد سرقت خودرو محسوب میشه که با وقوع اجدیدترین سرقت این خودرو امنیت بالای آن مورد تایید ویژه ای قرار گرفته است پرا که در ۲۷ نوامبر مأموران پلیس شهر سیاتل مردی ۳۸ ساله را دستگیر کردند که یک خودرو بی‌ام‌و دزدیده و با قفل شدن درهای آن از راه دور، درون خودرو گرفتار شده بود.

بر اساس اعلام دپارتمان پلیس شهر سیاتل؛ سارق در پی جستجوی خودرویی برای فرار با پول‌های دزدیده‌شده به‌همراه هم‌دستانش بود که با صحنه زیبایی مواجه شد؛ یک بی‌ام‌و ۵۵۰i با درهای باز و سوئیچ درون خودرو. از قرار معلوم زوجی که برای تفریح به مسافرت رفته بودند خودرو را به یکی از دوستان فراموش‌کارشان قرض داده بودند.

بعد از مفقود شدن خودرو یک خودرو بی‌ ام‌ و ۵۵۰i از پارکینگ خانه‌ای واقع خیابان هشتم محله Northeast سیاتل آمریکا به پلیس اطلاع‌رسانی و اقدامی غیرمعمول صورت گرفت. جونا اسپنگنتال‌ لی قائم‌مقام مدیر ارتباطات SPD به نقل از افرادی که درگیر حادثه بودند در خلاصه‌ای از این سرقت آورده است کارمندان بی‌ام‌و قادر به قفل‌کردن درب‌های خودرو از راه دور هستند؛ به‌نحوی‌که سارق درون آن حبسمی‌شود و در همان حال صدایی به‌آرامی از درون سیستم صوتی خودرو می‌گوید:

این من نیستم که توسط شما به سرقت می‌روم، شمایید که توسط من به دام افتاده‌اید.

بی‌ ام‌ و 550i

زمانی که پلیس در ساعت ۵:۴۵ بامداد به محل رسید، خودرویی پارک شده در کوچه را مشاهده کرد که فردی به‌صورت خوابیده در صندلی راننده قصد به حرکت درآوردن خودرو را داشت.

SPD گزارش داد در پی تلاش ناموفق توسط این فرد – که مقدار کمی متامفتامین نیز همراهش بود – برای فرار از صحنه، پلیس او را به جرم دزدی خودرو و حمل مواد دستگیر کرد.

کمپانی بی‌ام‌و اوایل امسال اپلیکیشن ارتباطی بی‌ام‌و را ارائه داد که به مالکان خودرو امکان دسترسی آسان به خودرو می‌دهد؛ این سرویس رانندگان را از ترافیک‌های موجود مطلع می‌سازد، با پیش‌بینی زمان رسیدن به افراد پیامک اطلاع‌رسانی ارسال می‌کند، دسترسی به پارکینگ و پمپ بنزین را اعلام می‌کند و به مالک اجازه‌ی قفل‌کردن درب‌های خودرو از راه دور می‌دهد.اما در زمان‌هایی که گوشی هوشمند یا تبلت شما به شبکه‌ی ارتباطی متصل نیست، بی‌ام‌و کنترل امور را در دست خواهد گرفت.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]PCMAG[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.