پنجشنبه، ۱۶ آذر ۹۶ - ۰۹:۳۷
بی تحرکی

بی تحرکی و این که این موضوع چه مشکلاتی را برای بدن به وجود می آورد؟ موضوعی است که امروز در میهن پست…

بی تحرکی و این که این موضوع چه مشکلاتی را برای بدن به وجود می آورد؟ موضوعی است که امروز در میهن پست به آن خواهیم پرداخت. بنابراین بزرگترین معایب بی تحرکی که می تواند محرکی قوی برای شروع ورزش باشد ، مشکلات جدی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد و البته با خواندن این مطلب به درک بهتری از عبارت ” ورزش ضامن سلامتی است ” خواهیم رسید. با این حال بی تحرکی ۸ نشانه علمی مهم دارد که ارتباطش با سلامتی انسان مستقیم و تنگاتنگ است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

عدم تعادل هورمون های بدن : تحرکات بدنی نقش مهمی در متعادل سازی سطح هورمون های بدنی داشته و به دنبال آن از اختلات رفتاری ناشی از بی تعادلی هورمونی ممانعت می کند.

بی تحرکی

استرس :استرس یکی از بزرگترین معایب عدم تحرک در بسیاری از انسان ها است . ورزش می تواند در کاهش استرس های با منشأ گوناگون کمک بسزایی کند همچنین اگر موسیقی نیز با تمرینات ورزشی همراه شود آرامش بخش خواهد بود.

بی تحرکی

احساس درد ناگهانی : تحرک ماهیچه ها و مفاصل بصورت روزانه می تواند نقش مؤثری در جلوگیری از دردهای ناگهانی داشته باشد. اغلب اینگونه درد ها ریشه در بی تحرکی دارد.

بی تحرکی

عدم موفقیت در مدیرت زمان: انجام ورزش بصورت روزانه و برنامه ریزی شده به اجرای موفق سایر برنامه های زندگی به صورت دقیق کمک می کند و اعتماد به نفس را تقویت می کند.

بی تحرکی

بی خوابی : بی تحرکی سبب بی خوابی می شود. معمولا برای رفع بی خوابی تمرینات ورزشی توصیه می گردد.

بی تحرکی

هضم ناقص غذا در دستگاه گوارش : به طور معمول یکی از بزرگترین معایب عدم تحرک بی اشتهایی است که علت آن هضم ناقص غذاست. ۳۰ دقیقه پیاده روی موجب هضم کامل و افزایش اشتها می شود.

بی تحرکی

احساس نیاز به سیگار و مواد مخدر : زمانی که هیچ تحرکی ندارید جسم و روان شما به مصرف مواد مخدر مقاومتی نداشته و به راحتی گرفتار این بلای خانمان سوز خواهید شد.

بی تحرکی

احساس خستگی دائمی : تحقیقات نشان می دهد که میان فعالیت بدنی و کاهش خستگی ارتباط مستقیمی وجود دارد بطوریکه ۲۰ دقیقه ورزش در هفته ۲۰ درصد انرژی را افزایش می دهد و برعکس بی تحرکی عاملی برای خستگی همیشگی است.

بی تحرکی

[highlight]منبع[/highlight]   rd

2 دیدگاه برای “بی تحرکی چه مشکلاتی را برای بدن به وجود می آورد ؟”

  1. فریده گفت:

    من تحرک بدنم کمه و خیلی از این علایم رو دارم

  2. هایا گفت:

    دنیای مجازی باعث شده همه کم تحرک بشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.