شنبه، ۱۷ اسفند ۹۸ - ۰۵:۳۲
ب‌ام‌و 2020

شاید با خود فکر می‌کنید بزرگ‌ترین صادر کننده خودرو از آمریکا به سایر نقاط جهان خودروساز بومی این کشور همچون فورد یا جنرال…

شاید با خود فکر می‌کنید بزرگ‌ترین صادر کننده خودرو از آمریکا به سایر نقاط جهان خودروساز بومی این کشور همچون فورد یا جنرال موتورز یا فیات-کرایسلر است اما خب به عنوان ششمین سال متوالی شما در اشتباه هستید!

این ب‌ام‌و است که بزرگ‌ترین صادر کننده خودرو در آمریکا می‌باشد و این عنوان 6 سال است که در اختیار باواریایی ها می‌باشد. کارخانه اسپارتانبورگ ب‌ام‌و در سال 2019 حدود 195 هزار دستگاه از کراس اوورهای X3، X4، X5، X6 و X7 با ارزش تقریبی 9.6 میلیارد دلار را صادر کرده است.

ب‌ام‌و 2020

این خودروها از بندر چالرستون و 5 بندر دیگر شامل ساوانا، برانزویک، جکسون ویل، میامی و اورگلیدز به سایر کشورها صادر شده‌اند. همچنین 18 هزار دستگاه خودرو نیز از طریق ریلی صادر شده‌اند. به لطف رشد فروش کراس اوورها و شاسی بلندها، ب‌ام‌و حتی گوی سبقت را از مرسدس ربوده و به نظر می‌رسد این روند ادامه خواهد داشت.

یکی از مدیران ارشد ب‌ام‌و می‌گوید:

هر روز تیم اسپارتانبورگ 5 محصول پرفروش X ب‌ام‌و، 4 محصول X موتور اسپورت و دو مدل پلاگین هیبریدی X را تولید و در بیش از 125 کشور دنیا عرضه می‌کند. علاوه بر اینکه ب‌ام‌و بزرگ‌ترین صادر کننده خودروی آمریکا از نظر ارزش است، کارخانه ما همچنان بزرگ‌ترین تأسیسات در شبکه تولید جهانی این برند می‌باشد. این دستاوردها تقویت کننده‌ی تعهد ب‌ام‌و به آمریکا می‌باشد.

اسپارتانبورگ در سال 2019 تعداد 411620 دستگاه محصول X ب‌ام‌و شامل مدل‌های جدید X3 M و X4 M و سومین نسل X6 را تولید کرده است. امسال نیز شاهد تولید X5 xDrive45e، X3 xDrive30e، X5 M و X6 M در این کارخانه خواهیم بود.

ب‌ام‌و 2020

مقام بازرگانی کارولینای جنوبی هم گفته است:

زمانی که حدود 25 سال پیش اولین ب‌ام‌و از خط تولید در کارخانه اسپارتانبورگ عبور کرد چشم‌انداز اقتصادی کارولینای جنوبی شروع به تغییر کرد. همکاری قابل‌توجه کارولینای جنوبی و ب‌ام‌و همچنان ادامه داشته و صادرات بالای این شرکت از ایالت ما نشان دهنده‌ی چنین چیزی است.

از میان 3335871 دستگاه خودروی تولیدی از سال 2010 تاکنون تعداد 2285285 دستگاه در این کارخانه تولید و صادر شده‌اند. به این ترتیب بیش از 70 درصد تولیدات کارخانه اسپارتانبورگ صادر شده‌اند. 11 هزار نفر در این کارخانه مشغول به کار بوده و هر روز بیش از 1500 دستگاه خودرو تولید می‌کنند. و در این میان نیز ب‌ام‌و امسال مرز تولید پنج میلیون خودروی خود را در آمریکا خواهد شکست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.