دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۶:۳۸

رئیس جهاددانشگاهی واحد لرستان گفت: جهاددانشگاهی همکار و در کنار دانشگاه‎ها کار می‎کند و قصد هیچ‌گونه رقابتی هم ندارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

رئیس جهاددانشگاهی واحد لرستان گفت: جهاددانشگاهی همکار و در کنار دانشگاه‎ها کار می‎کند و قصد هیچ‌گونه رقابتی هم ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، سیدعلی نادر دهقانی در بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از جهاد دانشگاهی واحد استان، بیان کرد: این نهاد در بخش‎های مختلفی فعالیت دارد که یکی از این حوزه‎ها فرهنگی است، جهاد دانشگاهی در این زمینه فعالیت‎های زیادی داشته است. هم‌اکنون ایسنا و ایکنا در سطح کشور جزء خبرگزاری‎های برتر هستند و ایسپا نیز از شعبه‎های نمونه در بین جهادهای دانشگاهی محسوب می‎شود.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در کنار دانشگاه‎ها و برای تحقق اهداف نظام در حوزه آموزش عالی تلاش می‎کند و قصد هیچ‎گونه رقابتی هم ندارد، گفت: همه باید اعتقاد پیدا کنیم و یاد بگیریم که با هم و برای یک هدف مشترک که آن هم توسعه استان است تلاش کنیم و این مهمترین عامل همبستگی و موفقیت فعالیت‎ها خواهد شد.

دهقانی اظهارکرد: ثمره فعالیت‎های جهاد دانشگاهی به دانشجویان برمی‎گردد و در نهایت می‎تواند در الگوسازی شخصیت آنان مؤثر باشد و همه دانشجویان با هر نگاهی می‎توانند از خدمات این نهاد استفاده کنند.

وی با اشاره به حوزه‎ فعالیت‎های دینی و اجتماعی جهاددانشگاهی استان گفت: همچنین برگزاری همایش‎های ملی کله‎باد و هجوم خاموش بخشی از فعالیت‎های ما در استان است، همایش سیره علوی را هر ساله دانشگاه‎ها برگزار می‎کردند اما امسال برای اولین بار در استان، جهاد دانشگاهی آن را بر عهده گرفته که کاری شاخص و کم نظیر است.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان ادامه‌داد: در حوزه فرهنگی آن چیزی که داریم در طبق اخلاص نهاده‎ایم تا در خدمت مردم و استان باشیم. از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم در برگزاری هر چه بهتر و باشکوه‎تر همایش سیره علوی ما را یاری دهد.

دهقانی با بیان اینکه همه باید بیایند و با دید خدمت به مردم کار کنند تا اثرگذار باشد، تصریح‌کرد: متأسفانه در استان کارهایی که در زمینه فرهنگی صورت گرفته بررسی نشده چه تأثیری بر جامعه داشته و این ضعف فعالیت‎های این حوزه است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *