چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۷:۰۶

استاندار خراسان‌جنوبی هم‌زمان با روز ملی صادرات در بازدید از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بر دلسوزی در حوزه‌ی تجارت برای…

استاندار خراسان‌جنوبی هم‌زمان با روز ملی صادرات در بازدید از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بر دلسوزی در حوزه‌ی تجارت برای جذب سرمایه­‌گذار تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی و به نقل از روابط عمومی استانداری،«وجه‌الله خدمتگزار»، در این بازدید توسعه صادرات غیرنفتی را از اولویت­‌های مهم کاری دولت در استان دانست و تصریح کرد: در حوزه‌ی تجارت و نیز سرمایه­‌گذاری باید نهایت دقت و دلسوزی شود تا بتوان در راستای جذب سرمایه­‌گذاران در استان اقدام بهتری شود.

وی خراسان‌جنوبی را دارای توانمندی­‌های بسیار خصوصاً‌ در حوزه معدن دانست و گفت: این ظرفیت­‌ها باید شناسایی و به خوبی از طریق مجاری رسمی و مناسب معرفی شوند تا سرمایه‌گذار و دستگاه­‌های خصوصی مایل به سرمایه‌گذاری بتوانند از آن استفاده کنند.

استاندار خراسان‌جنوبی بیکاری را از معضلات استان برشمرد و افزود: با توسعه‌ی سرمایه­‌گذاری، فضای کسب و کار در استان رونق می‌گیرد که این امر باعث کاهش میزان بیکاری در استان می‌شود.

خدمتگزار وجود مرز مشترک با افغانستان را از مهم‌ترین مزیت­‌های اقتصادی استان دانست و خاطرنشان کرد :همه‌ی دستگاه‌های متولی باید کمک کنند تا از این ظرفیت مناسب برای توسعه‌ی صادرات محصولات استان استفاده شود.

وی با بیان اینکه دستورالعمل­‌ها و مصوبات کشوری در زمینه صارات در استان باید بومی‌سازی شود، گفت: هیچ دستگاهی اجازه ندارد خارج از ضوابط و مقررات قانونی مانع از صادرات محصولات از مرزهای استان شود.

استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر ضرورت عمل به قانون و حرکت در این چارچوب از سوی دستگاه­‌های اجرایی یادآورشد: به این قوانین باید با وسع دید و با نگاهی مثبت از سوی مسئولان توجه شود تا بتوان از ظرفیت­‌های قانونی برای رسیدن به توسعه‌ی اقتصادی استفاده کرد.

خدمتگزار با تأکید بر ضرورت رعایت حقوق شهروندی در ادارات و دستگاه­‌های اجرایی تصریح کرد: مسئولان ذی­‌ربط باید با حوصله و صرف وقت و زمان کافی درخواست­‌های مردم و مراجعه‌کنندگان را بررسی کنند و در نهایت دلسوزی به آنان در چارچوب قانون پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه دولت نگاه خاصی به مقوله صنعت و تجارت دارد، گفت: سرمایه‌گذار باید اعتماد و باور داشته باشد که در صورت حضور در استان از حمایت همه جانبه مسئولان استانی در همه‌ی بخش­‌ها و سطوح برخوردار می‌شود که ایجاد این اطمینان از وظایف اداره‌کل صنعت معدن و تجارت است.

مقام عالی دولت در استان، یادآورشد: مسئولان استانی باید افقی روشن از وضعیت استان و انجام سرمایه‌گذاری در این استان را برای متقاضیان سرمایه‌گذاری ترسیم کنند تا آنها برای حضور در استان ترغیب شوند.

این گزارش حاکی است، در این جلسه هر یک از مسئولان و معاونان این اداره‌کل در حوزه‌های مختلف گزارش اقدامات انجام شده و نیز نقطه نظرات، دیدگاه‌ها، مسائل و مشکلات خود در حوزه‌های مختلف کاری را ارائه کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.