چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۵

نماینده‌ی عالی دولت در استان هرمزگان بر لزوم تلاش برای ایجاد امنیت روانی و ترافیکی در آستانه‌ی بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در استان…

نماینده‌ی عالی دولت در استان هرمزگان بر لزوم تلاش برای ایجاد امنیت روانی و ترافیکی در آستانه‌ی بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در استان هرمزگان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، دکتر «جاسم جادری» در نشست شورای ترافیک استان هرمزگان با تأکید بر ضرورت ساماندهی وضعیت ترافیکی و هماهنگی دستگاه‌های مسئول با آموزش و پرورش در آستانه‌ی بازگشایی مدارس، اظهار کرد: در آستانه‌ی بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، دستگاه‌هایی مانند پلیس راهور، شهرداری، تاکسیرانی و اتوبوسرانی با هماهنگی آموزش و پرورش باید در راستای برقراری امنیت، اجتماعی، روانی و ترافیکی در این ایام تلاش کنند.

وی ادامه داد: جلسات شورای ترافیک باید در شهرستان‌ها تشکیل شود و فرمانداران نیز باید با دقت و حساسیت بیشتری این مسأله را پیگیری کرده و به فکر ایجاد امنیت روانی و ترافیکی برای مردم باشند.

استاندار هرمزگان افزود: اگر در این ایام مشکلی ایجاد شود، انعکاس خوبی ندارد و نیروی انتظامی و شهرداری باید نظارت ویژه‌ای را بر روی سرویس‌های مدارس، اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها داشته باشند.

جادری هم‌چنین از احتمال تغییر ساعت کار ادارات در استان هرمزگان خبر داد و گفت: یکی از ایراداتی که به استان‌های گرمسیری گرفته شده این است که بعلت تعطیلی پنجشنبه‌ها، 44 ساعت کاری در هفته در این استان‌ها رعایت نمی‌شود که از همین‌رو ساعت کاری مدارس، ممکن است ساعت کار ادارات در استان هرمزگان از 7:30 صبح آغاز شود و دیگر پنجشنبه‌ها تعطیل نباشد که برای این تصمیم باید جلسات کارشناسی برگزار شود.

وی با تأکید بر ضرورت حضور فعال پلیس در نزدیکی‌های مدارس و جاده‌ها در این ایام افزود: اداراتی که از آموزش و پرورش طلب دارند، در ایام سال تحصیلی باید به جد از قطع کردن آب، برق و تلفن مدارس خودداری کنند و برای برطرف کردن این مشکل باید لیست مدارس بدهکار تهیه و برای آن چاره‌اندیشی شود.

نماینده‌ی عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: قطع کردن آب و برق مدارس و مراکز آموزشی در آستانه‌ی آغاز سال تحصیلی، از نظر ما نوعی شیطنت و حرکتی مشکوک تلقی می‌شود که باید از آن خودداری شود.

جادری رسیدگی جدی به مشکلات نبود مدرسه و سرویس رفت و آمد در شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس را خواستار شد و خاطرنشان کرد: در روستاها نیز می‌توان از ظرفیت دهیاری‌ءها در این ایام استفاده کرد و باید با برنامه‌ریزی دقیق به سمت برطرف کردن مشکلات ترافیکی گام برداریم و سال تحصیلی مناسبی را رقم بزنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.