پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۰۴

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: به شهرستان راور ظلم شده و انتظار داریم با همکاری مسئولان راور را تکان دهیم و باید…

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: به شهرستان راور ظلم شده و انتظار داریم با همکاری مسئولان راور را تکان دهیم و باید براساس پتانسیل‌ها کار شده و سرمایه‌گذاران جذب شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «محمدمهدی زاهدی» در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان اظهار کرد: بخش عمده‌ی توسعه‌ی استان باید براساس معدن، صنعت و کشاورزی باشد و ظلم بزرگی که با استان شده، عدم تدوین سند توسعه‌ای مشخص و برنامه‌ریزی نکردن در این زمینه بوده است.

وی افزود: تاکید ما بر تدوین سند و نقشه‌ی راه صنعت و معدن شهرستانی است و قطعاً کار با برنامه به نتیجه می‌رسد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان تصریح کرد: باید معادنی که در انحصار افرادی است که با پارتی‌بازی و رانت گرفته و دست نزده‌اند، خلع ید شود، این مطالبه‌ی ماست و در غیر این صورت پیگیری می‌کنیم.

زاهدی ادامه داد: این مطالبه‌ی همه‌ی مردم است و نمی‌توانیم شاهد باشیم که بخواهند معدن را با دلال‌بازی به هر کس خواست، واگذار کند. مقابله با این امر باید جدی گرفته شود.

نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما برای هر همکاری آماده هستیم و باید با رانت‌ها مبارزه کنیم و باید فعال کردن معادن استان در اولولیت جدی صنعت و معدن باشد و با شرکت‌های اکتشافی بزرگ کشور در این زمینه کار شود.

زاهدی افزود: به شهرستان راور ظلم شده و انتظار داریم با همکاری همه‌ی مسئولان راور را تکان دهیم و باید براساس پتانسیل‌ها کار شده و سرمایه‌گذاران جذب شوند.

به گزارش ایسنا، در این نشست «حسین آذین» نماینده‌ی مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: رشد و شکوفایی اقتصادی در کشور براساس تولیدمحوری است و زمانی وقتی می‌توانیم به درصد پیش‌بینی شده رشد اقتصادی برسیم که سرمایه‌گذاری را سامان دهیم.

وی افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان کرمان وجود دارد و باید ببینیم چرا حرکت اساسی در استان نمی‌شود؟

نماینده‌ی مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا زمانی که تفکر توسعه‌ی متوازن نداشته باشیم و مزیت شهرستان‌های مختلف در نظر گرفته نشود، بدون طرح و برنامه هیچ کاری انجام نمی‌شود.

آذین خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های توسعه‌ی پروژه‌های صنعتی، سرمایه در گردش واحدهای صنعتی، مواد اولیه پتروشیمی و … از مواردی است که باید به آن توجه کرد و اگر واحدهای فعال کنونی با همه‌ی ظرفیت کار کنند، بخش زیادی از مشکل اشتغال برطرف می‌شود و تأکید ما بر این است که موانع برطرف شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.