چهارشنبه، ۰۶ مرداد ۹۵ - ۰۹:۱۶

دانشمندان در دانشگاه تل آویو تاتوی الکترونیکی جدیدی برای کنترل ماهیچه ها تولید کرده اند . این تاتوی جدید با کمک فناوری نانو…

دانشمندان در دانشگاه تل آویو تاتوی الکترونیکی جدیدی برای کنترل ماهیچه ها تولید کرده اند . این تاتوی جدید با کمک فناوری نانو ساخته شده و می تواند تمامی فعالیت های انجام شده توسط ماهیچه ها را ثبت کند . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید.

تاتو کردن یک روش تهاجمی است که معمولا برای زیبایی استفاده می شود . اما حالا دانشمندان با کمک فناوری نانو یک تاتو الکترونیکی تولید کرده اند که موقتی بوده و به هیچ عنوان تهاجمی نیست . این تاتو روی پوست نصب می شود و اطلاعات فعالیت های عضلانی فرد را به پردازشگر ارسال می کند .

اطلاعات از طریق الکترود های کربنی که بسیار کوچک بوده و روی یک سطح پلیمری نازک قرار دارند به پردازشگر انتقال می یابند .

تا پیش از این تاتو و اختراع آن به وسیله الکترود های کربنی گرفتن اطلاعات از روی سطح بدن با الکترود های فلزی انجام می گرفت که دردسر های خودش را داشت . الکترود های فلزی قابل حمل نبوده و نتایج تنها برای همان زمانی بود که الکترودها به فرد مورد آزمایش متصل بودند .اما با این تاتو اطلاعات در بازه زمانی طولانی ثبت خواهند شد .

در حقیقت تاتوی الکترونیکی برای الکترومیوگرافی ساخته شده اما کاربرد های دیگری هم مثل ترسیم احساسات مبتنی بر تغییرات چهره، مطالعه روی بیماری‌های اختلال عصبی دارد .الکترومیوگرافی،یا ماهیچه‌نگاری برقی و یا به صورت مخفف ای‌ام‌جی (EMG) تکنیکی است برای محاسبه و ضبط حالات عضلات بدن در مواقع انقباض و انبساط .

با استفاده از تاتوی الکترونیکی برای الکترومیوگرافی نتایج به دست آمده برای هر بیمار متناسب با کارها و فعالیت های روزمره او است.

شاید در آینده با پیشرفت تکنولوژی راه هایی ایجاد شود تا تاتوی الکترونیکی مانند یک گجت پوشیدنی عمل کرده و بتواند در هر لحظه اطلاعات زیادی را از بدن افراد به پردازشگر ها ارسال کند .

با هم در میهن پست  تصاویری از تاتوی الکترونیکی جدید را  تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : techietonics[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *