سه شنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۴ - ۰۶:۴۳

به گزارش میهن پست – فعالیت در هوای گرم منجر به ایجاد فشاری دو چندان بر روی قلب و شش های شما می شود….

به گزارش میهن پست – فعالیت در هوای گرم منجر به ایجاد فشاری دو چندان بر روی قلب و شش های شما می شود. علاوه بر هوای گرم، انجام فعالیت نیز به نوبه خود باعث افزایش دمای بدن و در نتبجه فشار وارده به آن می شود. به همین علت بدن برای پراکنده کردن احساس گرما به خون بیشتری نیاز دارد. در این مرحله قلب برای رساندن خون کافی به ماهیچه های بدن و بافت های نزدیک به سطح پوست، سریع تر میزند.

با وجود همه این فشارها، اگر رطوبت هوا هم زیاد باشد اوضاع بدتر می شود؛ چرا که رطوبت بر روی پوست شما می نشیند و مانع تبخیر عرق بدن می شود. پس تعریق بدن که برای مقابله با گرما توسط بدن انجام شده است نیز در این شرایط فقط باعث افزایش گرمای بدن می گردد. مناطقی که در کنار ساحل دریا و اقیانوسها قرار دارند در معرض توأمان گرما و رطوبت قرار دارند که به اصطلاح به این آب و هوا، هوای شرجی گفته می شود.

بنابراین این یک روی سکه است و اما روی دیگر سکه …

گذراندن چند ساعتی در زیر آفتاب با بهبود روحیه ارتباط دارد

استاندارد طلایی این موضوع، یک تحقیق از دانشگاه میشیگان است که در سال ۲۰۰۴ انجام شد. طبق این تحقیق، افرادی که حداقل ۳۰ دقیقه در هوای آزاد و مطبوع می‌گذراندند، چه سفری در زمستان به سوی مناطق گرم‌تر باشد و چه استفاده از روزهای بهاری، روحیه شادتری داشتند. همچنین طبق یک تحقیق دیگر که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، هوای آزاد باعث بهبود فعالیت‌های مغزی شده و استرس را کاهش می‌دهد.
با این حال اگر هنوز در آب‌وهوای سرد به سر می‌برید، نگران نباشید. یکی از پروفسورهای علم روانشناسی از دانشگاه Vermont، می‌گوید تأثیر آب‌وهوا در مقایسه با سایر عوامل استرس‌زا مانند کاهش روابط یا افزایش فشار کاری، کم‌رنگ می‌شود. اگرچه هوای گرم‌تر، تفاوت بارزی در چشم‌انداز ایجاد نمی‌کند؛ اما تحقیقات از این ایده حمایت می‌کند که آب‌وهوای مطبوع، تأثیر روانی مثبتی بر روی کل جمعیت می‌گذارد.
رابطه میان آب‌وهوا و روحیه انسان، یک رابطه مثبت است. محققان دانشگاه میشیگان اظهار داشتند گرایش‌های مثبت ظاهراً در آب‌وهوای داغ از بین می‌رود. این تحقیق توسط تحقیقات دیگری که روی تغییر آب‌وهوا و روحیه انجام شده، حمایت می‌شود.
علی‌رغم این واقعیت که تابستان روزهای آفتابی‌تر و رنگ‌های روشن‌تری دارد، مردم در معرض خطر حمله قلبی و کمبود آب قرار دارند.
ناراحتی بارزی در اثر شدت گرما به وجود می‌آید. هم کمبود آب در بدن و هم حمله قلبی بر روی روحیه یا رفتار فرد تأثیر می‌گذارند و در بدترین حالت به مغز نیز آسیب می‌رسانند.

زمانی که روزها طولانی‌تر می‌شود، خوشحال‌تر هستیم

تغییر ساعت به منظور افزایش بهره‌وری از روز ممکن است باعث غرولند برخی افراد شود و یک ساعت از زمان خوابشان را کم کند؛ اما این روند یک مزیت دارد و آن هم استفاده بیشتر از نور خورشید.
معمولاً مردم در روزهای طولانی‌تر و زمانی که مدت بیشتری می‌توان از نور خورشید استفاده کرد، احساس بهتری دارند. اختلال عاطفی فصلی تغییر فصل زمستان معمولاً با طول روز در ارتباط است. در نتیجه حتی با وجود این که بهار امسال کمی دیرتر از راه رسید؛ اما هنوز روزها طولانی‌تر هستند. ساعت‌های بیشتری که هوا روشن است، تأثیر زیادی ایجاد می‌کنند.

نوشیدنی خنک

برخی افراد در ماه‌های گرم‌تر، بیشتر مستعد افسردگی هستند

برخی افراد از اختلال عاطفی تغییر فصل در تابستان و بهار رنج می‌برند. تشخیص و درمان این اختلال ممکن است پیچیده باشد؛ زیرا تحقیقات در مورد این موضوع بسیار چالش‌برانگیز هستند.
طبق نظریه‌پردازی متخصصین، اختلال عاطفی تغییر فصل آب‌وهوای گرم‌تر توسط گرمای بیش‌ازاندازه و رطوبت وخیم‌تر می‌شود. این عوامل نسبت به فصل زمستان واقعاً متفاوت هستند. در زمستان عوامل تحریک‌کننده این اختلال، عدم وجود نور و روزهای کوتاه‌تر محسوب می‌شود. تعداد بسیار کمی از افراد دچار این اختلال در فصل تابستان می‌شوند؛ اما به هر حال اتفاق می‌افتد.

هوای گرم شما را خلاق‌تر می‌کند

تحقیق دانشگاه میشیگان نشان داد استفاده از هوای آزاد در آب‌وهوای مطبوع باعث بهبود حافظه شده و روش ذهنی را گسترش می‌دهد که با ایجاد تفکرات خلاقانه‌تر ارتباط دارد.
استفاده از هوای آزاد در آب‌وهوای مطبوع واقعاً روشی برای تنظیم مجدد فعالیت‌های ذهنی است. همه فکر می‌کنند آب‌وهوا روی روحیه تأثیر می‌گذارد؛ اما مهم‌ترین تست این نظریه هیچ ارتباطی میان این دو پیدا نکرد. در نتیجه به گذشته رجوع کردیم و دو متغیر مهم یافتیم؛ مدت‌زمانی که در هوای آزاد می‌گذرانید و چه فصلی از سال است. اگر زمستان به بهار تغییر پیدا کرده باشد و مدت کافی در هوای آزاد بگذرانید، تغییر قابل‌توجهی در روحیه خود خواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.