سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۵

‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاریکه‌بازار کرمانشاه 2000 مغازه در قالب 18 راسته‌بازار دارد. مهندس علی فعله‌گری در گفت‌وگو…

‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاریکه‌بازار کرمانشاه 2000 مغازه در قالب 18 راسته‌بازار دارد.

مهندس علی فعله‌گری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: بازار سنتی کرمانشاه یا همان تاریکه بازار یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری شهر کرمانشاه است.

وی افزود: تاریکه‌بازار کرمانشاه بخشی از هویت تاریخی مردم این شهر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهارکرد: این بازار تاریخی که به لحاظ معماری دارای جایگاه ویژه‌ای است، در بحث اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی مردم کرمانشاه از دیرباز تاکنون نقشی اساسی ایفا کرده است.

فعله‌گری خاطرنشان کرد: در بازار کرمانشاه بیش از 2000 باب مغازه و 18 راسته بازار وجود دارد که با توجه به تاریخی بودن آن، بخش‌هایی از این اثر مرمت شده و بخش اعظمی از آن همچنان برای ادامه مرمت باقی مانده است.

وی تاکید کرد: مرمت بازار سنتی کرمانشاه (تاریکه‌بازار) در راستای توسعه و رونق اقتصادی و گردشگری آن امری ضروری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در صورت تامین اعتبار مرمت بازار تاریخی کرمانشاه از اولویت‌های اصلی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.