چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۹

رئیس جمهور آمریکا پس از مرگ یک دانش‌آموز دبیرستانی به ضرب گلوله در ایالت اورگن آمریکا گفت که در هیچ کشور پیشرفته‌ای خشونت…

رئیس جمهور آمریکا پس از مرگ یک دانش‌آموز دبیرستانی به ضرب گلوله در ایالت اورگن آمریکا گفت که در هیچ کشور پیشرفته‌ای خشونت با اسلحه مانند آمریکا نیست.

به گزارش تسنیم، باراک اوباما با انتقاد از اهمال‌کاری در اصلاح قوانین کنترل سلاح گفت مریکا تنها کشور پیشرفته‌ای است که این اتفاقات در آن رخ می‌دهد و هفته‌ای یک بار هم تکرار می‌شود.»

وی گفت: «هیچ جای دیگری چنین نیست.»

اظهارات اوباما ساعاتی پس از مرگ یک نوجوان در ایالت اورگن آمریکا صورت می‌گرفت.

منابع پلیس در ایالت غربی اروگن در آمریکا از شلیک یک فر مسلح سمت یک دانش‌آموز دبیرستانی و مرگ وی خبر داده‌اند. به گفته مقامات پلیس فرد قاتل هنگام سر رسیدن پلیس خود نیز کشته شده بود.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی از جمله آسوشیتدپرس، این حادثه تیراندازی و قتل موجب رعب و وحشت در میان دانش‌آموزان دبیرستان «رینلودز» در شهر «تروتدل» شده است. دبیرستان رینولدز پس از این حادثه به حالت تعطیل درآمده است.

پلیس شهر تروتدل ضمن ابراز تأسف از مرگ این دانش‌آموز گفت که امروز روز ناراحت‌کننده‌ای برای این شهر است. منابع پلیس هنوز هویت فرد مقتول، قاتل و چگونگی کشته شدن قاتل را فاش نکرده‌اند.

تیراندازی‌های خشونت‌بار از جمله چالش‌های مسئولان آمریکایی طی سالهای اخیر بوده است. قانون آزادی حمل اسلحه در آمریکا از جمله عوامل مهم در این تیراندازی‌ها دانسته شده، اما به گفته برخی کارشناسان این تنها عامل دخیل در تیراندازی‌ها نیست.

کارشناسان عوامل فرهنگی از جمله تأکید بر فرهنگ خشونت و شکوهمند جلوه دادن فرهنگ سلاح در آمریکا را نیز در این امر دخیل می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.