شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۰۴:۵۸

حجت الاسلام اذن الله خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر به ایام ماه محرم اشاره کرد و افزود: ماه محرم بهترین فرصت برای…

حجت الاسلام اذن الله خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر به ایام ماه محرم اشاره کرد و افزود: ماه محرم بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ عاشورا و تاسوعا است.

وی اظهار داشت: عاشورا از ماندگارترين روزهای تاريخ بشريت است چرا که دلاورمردترین و شجاعترین زنان و مردان اسلام در آن حضور داشتند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، گفت: ماه محرم با نام امام حسین(ع) پیوند خورده و ماه محرم سرا مصیبت و سوگ برای اهل بیت ایشان است.

حجت الاسلام خدایی با اشاره به اینکه ۱۴ قرن است که فرهنگ تاسوعا و عاشورا فراموش نشده است، گفت: علت ماندگاری این فرهنگ این بوده که امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان برای مبارزه با باطل و ترویج امر به معروف و نهی از منکر خون خود را با شمشیر معامله کردند.

وی یادآورشد: در طول تاریخ جهان اسلامی واقعه ای همانند واقعه کربلا مشاهده نشده است و این واقعه برای همیشه زنده خواهد ماند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، گفت: حوادث مهم کربلا در روز نهم و دهم ماه محرم اتفاق افتاد و تاسوعاو عاشورا که نهم و دهم محرم است در بین شیعیان جایگاه بسیار ویژه ای دارد و روز به روز رنگ تازگی به خود می گیرد چرا که قهرمانانی همچون امام حسین و حضرت زینب و حضرت علی اکبر (ع) داشت.  

حجت الاسلام خدایی یادآورشد: روز تاسوعا روزی بود که دشمن آب را به روی یاران امام حسین (ع) بست و سخت ترین روز برای ایشان و یاران بزرگوارشان بود.

وی افزود: امروز که هزار و ۴۰۰ سال از این واقعه می گذرد باید جوانان هم با ایثار و فرهنگ عاشورا به خوبی آشنا شوند و برای مبارزه با باطل و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بصیرت لازم را نسبت به توطئه های دشمنان را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *