سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۱۱:۲۳

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از ورود پرندگان مهاجر تالاب قره قشلاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، حمید قاسمی…

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از ورود پرندگان مهاجر تالاب قره قشلاق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، حمید قاسمی در جمع خبرنگاران گفت: بارندگی‌های اخیر وضعیت آبی تالاب را تا حدودی بهبود بخشیده و اولین گروه پرندگان مهاجر وارد تالاب شدند.

وی افزود: تالاب قره‌قشلاق هر سال در فصل سرما مامن هزاران پرنده مهاجر است که از مناطق دور دست به این منطقه مهاجرت می‌کنند که اغلب این پرندگان شامل انواع مرغابی (تنجه، خوتکا،اردک سرسبز و آنقوت ) درنا و غاز است.

قاسمی گفت: تالاب “قره قشلاق” بناب به دلیل زیبایی وتنوع گونه‌های جانوری وگیاهی به عروس تالاب‌های شمال غرب کشورشهرت یافته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: منطقه تالاب قره‌قشلاق بناب یک اکوسیستم ویژه و منحصر به فرد با چشم‌اندازهای طبیعی و زیبا، آبگیرها و ماندآب‌های شاخص، یکی از زیستگاه‌های بسیار مناسب برای گونه‌های مختلف پرندگان است و این منطقه در حال حاضر از طریق پاسگاه‌های محیط بانی « چپقلو و قره قوزلو» و برجک دیده بانی جدید التاسیس تحت حفاظت قرار می‌گیرد.

منطقه شکار ممنوع و تالاب قره‌قشلاق به مساحت بیش از 22 هکتار درجنوب غرب آذربایجان‌شرقی در شهرستان بناب قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *