سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید رازه ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با تبریک به مناسبت هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: این سازمان یکی…

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید رازه ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با تبریک به مناسبت هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: این سازمان یکی از بزرگترین سازمان‌های بیمه، گر در سطح کشور است که بیش از 15 نوع خدمت را در قالب خدمات بیمه‌ای به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در سطح کشور بیش از 37 میلیون نفر تجت حمایت بیمه تامین اجتماعی هستند، اضافه کرد: در استان بوشهر نیز 360 هزار بیمه شده اصلی داریم که در بخش های مختلف مشغول به کار و فعالیت هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر 860 هزار نفر در استان بوشهر از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند، افزود: تعداد بیمه‌شده در مقایسه با سال قبل 3.5 درصد افزایش یافته است و تعداد بازنشستگان نیز 11 درصد افزایش داشته است.

افزایش 10 درصدی مستمری بگیریان از کارافتادگی

وی با اشاره به افزایش 10 درصدی مستمری بگیریان از کارافتادگی در استان بوشهر، خاطرنشان ساخت: مستمری بگیران بیمه بیکاری سه درصد افزایش یافته است.

رازه با بیان اینکه هم‌اکنون 12 هزار و 530 کارگاه در استان بوشهر با سازمان تامین اجتماعی قرارداد دارند، اضافه کرد: بیشترین تعداد بیمه‌شدگان مربوط به شهرستان عسلویه است که 100 هار نفر در این شهرستان بیمه شده اصلی هستند.

وی با مقایسه آمار تامین اجتماعی استان بوشهر نسبت به قبل از انقلاب بیان داشت: قبل از انقلاب دو هزار نفر بیمه شده داشتیم و هم‌اکنون 360 هزار نفر داریم؛ قبل از انقلاب 32 نفر مستمری بگیر داشتیم و الان 18 هزار و 500 نفر؛ تعداد کارکنان ما قبل از انقلاب 15 نفر بود و هم اکنون 480 نفر است و تعداد شعب ما قبل از انقلاب دو شعبه بود و هم‌اکنون 27 شعبه در استان داریم.

 182 میلیارد تومان بابت تعهدات پرداخت شد

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: میزان پرداختی‌های ما در سال گذشته بابت تعهدات بیمه‌ای بلند مدت و کوتاه‌مدت 182 میلیارد تومان بوده است که بیشترین میزان مربوط به مستمری بگیران بازنشسته بوده است که 76 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: تعهدات پرداختی برای مستمری بازماندگان 45 میلیارد تومان، از کار افتادگی 18 میلیارد تومان، غرامت دستمزد 13 میلیارد تومان، پرداخت عیدی 8 میلیارد تومان و ازدواج و کفن و دفن نیز دو میلیارد تومان بوده است.

رازه در ادامه از افزایش 50 درصدی پرداختی‌ها بابت تعهدات خبر داد و خاطرنشان ساخت: طی سال اخیر 619 نفر کمک هزینه ازدواج دریافت کرده‌اند و 136 نفر نیز کمک هزینه کفن و دفن دریافت کرده‌اند.

دریافت 236 هزار لیست بیمه‌ای از کارفرمایان و پیمانکاران

وی از دریافت 236 هزار لیست بیمه‌ای از کارفرمایان و پیمانکاران خبر داد و افزود: در سال گذشته 85 هزار و 680 مورد دفترچه تولید کردیم و به افراد تحت حمایت بیمه اعطا شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر به ارائه لیست‌های غیرحضوری توسط کارفرمایان و پیمانکاران اشاره کرد و گفت: این نوع خدمت کار دریافت لیست را آسان‌تر کرده است و بسیاری از سختی‌های گذشته را کاهش می‌دهد.

وی به فرایند تحویل لیست غیر حضوری اشاره کرد و اظهار داشت: پیمانکار باید فرم مربوطه را به عنوان تعهد نامه تکمیل کرده و رمز عبور را دریافت می‌کند و می‌تواند لیست بیمه شدگان خود را مستقیما از محل کارگاه یا دفتر خود به وسیله اینترنت ارائه دهد.

امسال 60 درصد ارائه لیست‌ها غیرحضوری می شود

رازه بر لزوم برگزاری دوره‌های اموزشی مورد نیاز برای کارفرمایان و پیمانکاران برای استفاده مناسب از این خدمات تاکید کرد و افزود: تاکنون 300 لیست را به صورت غیرحضوری دریافت کرده‌ایم و به علت عدم آشنایی همه جذب نشده‌اند که امیدواریم تا پایان امسال 60 درصد ارائه لیست‌ها به صورت اینترنتی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مطالبات این سازمان اشاره کرد و افزود: تامین اجتماعی استان بوشهر چهارهزار میلیارد ریال مطالبات دارد که 30 میلیارد تومان مروبط به شهرداری‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.