چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۸:۰۲

ˈمهدی نوریˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: از این میزان طلب 85 میلیارد ریال بدهی کارخانه…

ˈمهدی نوریˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: از این میزان طلب 85 میلیارد ریال بدهی کارخانه الیاف شیروان است.

به گفته وی سال قبل میزان طلب شعبه تامین اجتماعی شیروان 160 میلیارد ریال بود که 40 درصد آن در همان سال وصول شد.

وی تعداد کارگاه های دولتی، صنفی، صنعتی زیر پوشش شعبه تامین اجتماعی این شهرستان را شش هزار واحد اعلام کرد و افزود: برای وصول طلب معوقه پیگیری از طریق اداره کل استان در دست اجراست.

نوری از پرداخت 250 میلیارد ریال تعهد بلندمدت این شعبه شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی در سال گذشته خبر داد و افزود: این میزان برای دو هزار و 900 نفر بیمه شده پرداخت شده که به طور میانگین هر مستمری بگیر ماهانه هشت میلیون و 600 هزار ریال حقوق دریافت کرده است.

وی در خصوص پرداخت مقرری بیمه بیکاری نیز گفت: سال قبل 13 میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری برای 178 بیمه شده پرداخت شده است.

نوری با اشاره به تعهد کوتاه مدت شامل پرداخت غرامت دستمزد، ایام بیماری، مرخصی زایمان و کمک هزینه ازدواج، افزود: سال قبل برای هزار و 600 نفر سند صادر شد که میزان پرداخت غرامت 13 میلیارد ریال بوده است.

وی همچنین از صدور و تجدید چاپ بیش از 40 هزار فقره دفترچه درمان از تیر 92 تا تیر 93 برای بیمه شدگان زیرپوشش تامین اجتماعی شیروان خبر داد و گفت: اکنون بیش از 60 هزار نفر زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی این شهرستان هستند.

شیروان با 157 هزار نفر، دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی است. ک/3

7186/623/626

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.