جمعه، ۲۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۸

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: پلدختر قطب کشاورزی لرستان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، علی کاییدی…

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: پلدختر قطب کشاورزی لرستان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، علی کاییدی دربازدید از شرکت آب منطقه‎ای لرستان با بیان این مطلب افزود: پلدختر قطب کشاورزی است و ایجاد موتور تلمبه و ایستگاه پمپاژ می‎تواند تحولی در کشاورزی و معاش این شهر ایجاد کند و در نهایت این امید را داشت که مساله بیکاری در این شهرستان نسبت به گذشته مرتفع شود.

وی در خصوص سه ایستگاه پمپاژ پلدختر اظهار کرد: عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ جایدر در سال 88 آغاز و تاکنون 140میلیارد ریال هزینه شده و دارای پیشرفت فیزیکی 40 درصد است، و اعتبار امسال این پروژه چهار میلیارد تومان است.

این نماینده در خصوص ایستگاه پمپاژ واشیان نیز گفت:عملیات اجرایی آن از سال 83 آغاز و تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه با بهره‎برداری از آن یک هزار و 250 هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل می‎شود، افزود: اعتبار امسال این پروژه 3 میلیارد و 800 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایستگاه پمپاژ چم مهر تکمیل شده و بنا به درخواست مردم محل خط انتقال به طول 6 کیلومتر به منظور اشراف بیشتر بر زمین‎های کشاورزی با هزینه یک میلیارد تومان در حال اجراست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه‎ای با رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو جهت تامین اعتبار 80 میلیارد تومان برای چهار ایستگاه پمپاژ جایدر، واشیان، چم مهر پلدختر و فیض‎آباد سلسله قول مساعد دادند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.