سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۲

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، هوشنگ فلاحتیان افزود: از ابتدای سال جاری تا 23 تیر ماه، مصرف انرژی در…

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، هوشنگ فلاحتیان افزود: از ابتدای سال جاری تا 23 تیر ماه، مصرف انرژی در مقایسه با دوره مشابه پارسال بیش از هشت درصد رشد داشته و این افزایش مصرف نیز به طور یکنواخت اتفاق نیفتاده است.

وی اظهار داشت: در برخی مناطق شاهد رشد مصرف بالای 20 درصد هستیم، اما به طور میانگین در کل کشور مصرف برق بیش از هشت درصد رشد داشته است و طی دو روز گذشته پیک مصرف برق از پیک مصرف سال گذشته که بیش از 46 هزار و 300 مگاوات بوده، عبور کرده است.

وی ادامه داد: به غیر از خاموشی‎های جست و گریخته که به دلیل مشکلات فنی در شبکه بوده، در سایر موارد برق مورد نیاز مشترکان با تلاش همکاران تامین شده است و نیروگاه ها تاکنون پاسخ شبکه را داده اند که موفقیت بزرگی بوده است.

فلاحتیان ضمن هشدار نسبت به احتمال افزایش دمای هوا در روزهای آینده، گفت: انتظار از مردم عزیز این است که در روزهای آینده نسبت به صرفه جویی اقدام کنند و اگر دست کم 10 درصد مصرف برق خود را کاهش دهند، ما این اطمینان را می دهیم که هیچ مشکلی در تامین پایدار برق ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه بازده نیروگاه های سیکل ترکیبی و بخار به طور طبیعی با افزایش دمای محیط کاهش می یابد، تاکید کرد: بخش قابل توجهی از تولید برق کشور از طریق نیروگاه های سیکل ترکیبی صورت می گیرد که همراه با افزایش دما، میزان قابلیت تولید کاهش می یابد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اضافه کرد: باید با کاهش مصرف در سمت تقاضا، بتوان کاهش تولید ناشی از افزایش دمای هوا در نیروگاه ها را نیز جبران کرد.

اقتصام**1053**1594

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *