یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۹:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی اکبر پرویزی عصر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان شمالی افزود: توجه به تامین به…

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی اکبر پرویزی عصر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان شمالی افزود: توجه به تامین به موقع منابع مالی برای این ستاد به پیشگیری و حل به موقع مشکلات کمک بزرگی می کند.

وی اظهار داشت: تهیه امکانات، تجهیزات و اعتبارات مورد نیاز برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده از ضروریات است و ستاد مدیریت بحران برای این مهم نیاز به حمایت و مساعدت دارد.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه به دلیل وجود این مشکلات وزیر کشور از معاون اول رئیس جمهوری خواسته است تا به رفع این مشکل کمک کنند، افزود: در قانون برنامه و بودجه پنج درصد منابع عمومی دولت به منظور پیشگیری پیش بینی شده و امیدوارم که با اجرایی شدن این قانون، مشکلات این بخش تا حدودی رفع شود.

وی اظهار داشت: خراسان شمالی که از استانهای تازه تاسیس و زلزله خیز کشور به شمار می آید در صورت بروز حوادثی چون زلزله و سیل آمادگی کامل را برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده ندارد.

پرویزی خواستار ورود رسانه های گروهی برای رفع مسایل و مشکلات ستاد مدیریت بحران شد و گفت: امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده در استان باید تامین شود.

استاندار خراسان شمالی وقوع مکرر زلزله در شهرها و بخش های این استان و همچنین وقوع سیلاب های مخرب را مورد اشاره قرارداد و گفت: ثبت دهها زلزله بالای 3.5 ریشتر و وقوع سیلاب با خسارت های فراوان می طلبد تا اقدامات جدی و ضروری برای تامین تجهیزات مقابله با حوادث احتمالی انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، خراسان شمالی با دارا بودن 8 شهرستان و جمعیتی بالغ بر 867 هزار نفر، برروی کمربند زلزله قرار دارد و جزو 10 استان حادثه خیز کشور به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *