دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۰

رییس گروه انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش کردستان، در سال تحصیلی جدید تعداد 36 هزار و 456 دانش آموز در 552…

رییس گروه انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش کردستان، در سال تحصیلی جدید تعداد 36 هزار و 456 دانش آموز در 552 مدرسه شهری و روستایی استان از سرویس استفاده خواهند کرد که برای حمل و نقل این تعداد دانش آموز به 2 هزار و 415 دستگاه انواع وسایل نقلیه نیاز می‌باشد.

عطاالله احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، با اشاره به تشکیل کارگروه ساماندهی سرویس‌های حمل و نقل دانش آموزی در سطح شهرستان‌ها و مناطق تابعه از خردادماه 93، تامین سرویس ایمن و نظارت بر حمل و نقل دانش آموزی را از مهم ترین اقدامات این کارگروه بر شمرد.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیاز مدارس و دانش آموزان به سرویس‌های حمل و نقل تا نیمه اول تیرماه 93 بر اساس آمار سال تحصیلی 94-93 برآورد شده است افزود: در سال تحصیلی جدید تعداد 36 هزار و 456 دانش آموز در 552 مدرسه شهری و روستایی استان از سرویس استفاده خواهند کرد که برای حمل و نقل این تعداد دانش آموز به دو هزار و 415 دستگاه انواع وسایل نقلیه نیاز می باشد.

احمدی از برگزاری جلسات کارگروه ساماندهی حمل و نقل در شهرستان‌ها و مناطق و تقسیم کار بین اعضا جهت تامین سرویس‌های مورد نیاز مدارس خبرداد و افزود: هم‌چنین در هماهنگی صورت گرفته با استانداری کردستان، جلب همکاری فرمانداران و بخشداران و شهرداری‌های استان جهت تامین سرویس‌های مورد نیاز حمل و نقل دانش آموزان پیگیری و در این راستا استانداری نیز از کلیه فرماندران و بخشداران جهت همکاری با آموزش و پرورش برای تامین سرویس‌های مورد نیاز دعوت به همکاری کرده است.

رییس گروه انجمن اولیاء و مربیان اداره کل تامین ناوگان حمل و نقل عمومی و شخصی را از طریق شهرداری‌های استان و شرکت‌های مسافربری مجاز امکان پذیر دانست و گفت: در همین راستا پیمانکاران حقیقی و حقوقی برای ارائه خدمات حمل و نقل به دانش آموزان تا نیمه اول مردادماه 93 مشخص شده‌اند.

عطالله احمدی ارسال لیست شرکت‌های حمل و نقل و مسافربری مجاز به مدیران مدارس تا اول شهریور 93، ارائه پیشنهاد تصویب اجاره بهای سرویس‌های حمل و نقل دانش آموزان در شوراهای اسلامی شهرها و مناطق استان با هماهنگی فرمانداری‌ها و بخشداری‌های در مردادماه 93 و تعیین اجاره بهای سرویس حمل و نقل دانش آموزان در کلیه شهرستان‌ها و مناطق و ابلاغ مبلغ اجاره بها به کلیه پیمانکاران و مدیران مدارس جهت عقد قرار داد تا اول شهریور 93را از دیگر اقدامات کارگروه ساماندهی سرویس‌های حمل و نقل دانش آموزی برشمرد.

وی زمان اعلام شده برای عقد قرارداد مدارس با شرکت‌های پیمانکار معرفی شده را تا 25 شهریور 93 عنوان کرد و در ادامه از برگزاری جلسات آموزشی توجیهی پیمانکاران و رانندگان در کلیه شهرستان‌ها و مناطق با کمک پلیس راهور تا پایان شهریور ماه 93 خبرداد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.